Umeå City Blå 97  
Sidan är obetald och kommer att inaktiveras inom kort. Om ni vill ha sidan kvar så måste sidan betalas.
Har det blivit något fel ta kontakt med info@lagsidan.se. Ange då också vilket lag/klubb det är frågan om.

Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Tors 6/6-1321:00 P.97 Serien för Blå och Vit Guif-Umeå City Blå/Vit Sjöfruhallen -
Sön 14/4-1314:30 Cupmatcher Umeå City-Gamla Stan Gammliahallen 10-8
Sön 14/4-1310:45 Cupmatcher Umeå City-Täfteå IK Gammliahallen 5-0
Lör 13/4-1315:45 Cupmatcher Umeå City-Örnsköldsvik Sjöfruhallen 6-1
Lör 13/4-1309:45 Cupmatcher Umeå City-Rönnskär Gammliahallen 8-2
Fre 12/4-1319:30 Cupmatcher Umeå City- Lycksele Gammliahallen 12-1
Tis 26/3-1319:15 P.16 Serien Umeå City Blå-Umeå City Vit Vildmannahallen 6-4
Mån 18/3-1319:30 DM-Match Täfteå/Sävar-Umeå City Blå/Vit Täfteåhallen 4-3
Sön 17/3-1313:30 P.16 Serien Umeå City Vit-Umeå City Blå Gammlia Arena Väst 4-5
Lör 16/3-1315:00 P.97 Serien för Blå och Vit Täfteå/Sävar-Umeå City Blå/Vit Sävaråhallen 5-7
Tis 12/3-1320:15 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Dalen Musköten 10-2
Lör 2/3-1321:30 New-Body SM Final Umeå City +15-Skällby IBK Falu Kuriren Arena 2-5
Lör 2/3-1313:00 New-Body SM Final Umeå City +15-Lindome IBK Falu Kuriren Arena 3-1
Fre 1/3-1319:20 New-Body SM Final Umeå City +15-Vöikers Falu Kuriren Arena 9-4
Lör 23/2-1311:30 P.16 Serien Spöland/Vännäs-Umeå City Blå Hammarhallen 6-9
Sön 17/2-1317:00 P.16 Serien Umeå City Blå-Täfteå/Sävar Vildmannahallen 7-8
Lör 16/2-1312:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City P.98- Umeå City Blå/Vit Vildmannahallen 4-11
Sön 10/2-1313:30 P.16 Serien Umeå City Blå-Skellefteå Elofssonhallen 7-6
Lör 9/2-1312:30 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Sävar/Täfteå Vildmannahallen 10-1
Ons 6/2-1318:30 Träningsmatch IKSU-P.15 SM laget IKSU -
Sön 3/2-1314:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Guif Exel Arena Öst 5-3
Mån 28/1-1319:30 DM-Match Täfteå/Sävar-Umeå City Blå/Vit (DM) Täfteåhallen 7-6
Sön 27/1-1312:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Vit 98-Umeå City Blå/Vit Exel Arena Öst 4-11
Lör 26/1-1316:30 P.16 Serien Obbola/Röbäck-Umeå City Blå Olasjöhallen 8-6
Sön 20/1-1315:30 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Holmsund Vildmannahallen 10-1
Sön 20/1-1313:30 P.16 Serien Umeå City Blå-Gamla Stan Vildmannahallen 10-8
Lör 19/1-1312:30 New-Body Sandviken P.97 U-Umeå City Falu Kuriren Arena 1-7
Lör 19/1-1310:30 New-Body Falun Ungdom-Umeå City Falu Kuriren Arena 1-16
Sön 13/1-1311:00 P.97 Serien för Blå och Vit Täfteå/Sävar-Umeå City Blå/Vit Sävaråhallen 4-11
Lör 12/1-1315:30 P.16 Serien Guif-Umeå City Blå Sjöfruhallen 2-8
Mån 31/12-1223:55 P.16 Serien Umeå City Blå-Umeå City Vit Gammlia Arena Väst -
Lör 22/12-1211:30 P.97 Serien för Blå och Vit Guif-Umeå City Blå/Vit Sjöfruhallen 4-7
Lör 15/12-1211:00 P.16 Serien Umeå City Blå-Rönnskär Railcare IF Ersängshallen 8-4
Fre 14/12-1219:15 P.97 Serien för Blå och Vit Dalen-Umeå City Blå/Vit Musköten 0-5
Sön 9/12-1213:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Umeå City P.98 Vit Exel Arena Öst 1-2
Tors 6/12-1220:00 DM-Match Guif-Umeå City Blå/Vit Sjöfruhallen 0-7
Sön 2/12-1209:40 P.16 SM Sirius-Umeå City P.16 Stenhagen Uppsala 10-1
Lör 1/12-1217:40 P.16 SM Umeå City P.16 SM-IBF Falun Stenhagen Uppsala 2-1
Lör 1/12-1213:20 P.16 SM Skällby IBK-Umeå City P.16 SM Stenhagen Uppsala 4-3
Lör 24/11-1213:00 New-Body Umeå City + Klockarbeget Höglundahallen 10-3
Lör 24/11-1211:00 New-Body Umeå City + Sundsvall IBC Höglundahallen 7-2
Lör 24/11-1208:00 New-Body Umeå City + Täfteå IK Höglundahallen 4-1
Sön 18/11-1213:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Sävar/Täfteå Vildmannahallen 7-4
Lör 17/11-1212:00 P.16 Serien Umeå City Blå-Spöland/Vännäs Elofssonhallen 15-4
Sön 11/11-1213:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Guif Exel Arena Väst 11-3
Lör 10/11-1213:30 P.16 Serien Täfteå/Sävar-Umeå City Blå Sävaråhallen 5-12
Sön 4/11-1214:30 P.16 Serien Umeå City Blå-Röbäck/Obbola Gammlia Arena Väst 16-2
Sön 4/11-1211:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Vit 98-Umeå City Blå/Vit Exel Arena Väst 3-3
Lör 3/11-1214:00 P.16 Serien Skellefteå IBS-Umeå City Blå Anderstorps Sporthall 5-10
Lör 27/10-1218:00 P.97 Serien för Blå och Vit Umeå City Blå/Vit-Umeå City P.98 Vildmannahallen 16-1
Sön 21/10-1215:00 P.16 Serien Gamla Stan IBK-Umeå City Blå Kaplanhallen 5-12
Lör 20/10-1214:30 P.97 Serien för Blå och Vit Holmsund City-Umeå City Blå/Vit Storsjöhallen 3-16
Lör 13/10-1210:00 P.16 Serien Umeå City Blå-Guif Gammlia Arena Väst 11-4
Sön 7/10-1211:00 Norrlandsmästerskapen Umeå City Blå-Sundsvall City Sporthallen Sundsvall 5-0
Sön 7/10-1208:00 Norrlandsmästerskapen Umeå City Blå-Umeå City Vit Sporthallen Sundsvall 6-2
Lör 6/10-1216:00 Norrlandsmästerskapen Umeå City Blå-Sundsvall City Höglundahallen 2-1
Lör 6/10-1208:00 Norrlandsmästerskapen Umeå City Blå-Krokom Sundsvall Sporthall 11-3
Fre 5/10-1219:00 Norrlandsmästerskapen Umeå City Blå-Gamla Stan Höglundahallen 7-2
Lör 29/9-1213:00 P.16 Serien Rönnskär Railcare-Umeå City Blå Örjanshallen 4-20
Sön 23/9-1211:10 Cupmatcher Umeå City-Täfteå IK Gammlia Arena Öst 2-5
Lör 22/9-1218:20 Cupmatcher Umeå city Blå-Sävar/Täfteå2 Musköten 6-2
Lör 22/9-1214:00 Cupmatcher Umeå city Blår-Ibf Dalen 97 Gamliahallen 6-4
Fre 21/9-1220:00 Cupmatcher Tatran Stresovice-Umeå City Söder Gamlia Öst 3-4
Tis 18/9-1219:00 DM-Match Spöland/Vännäs-Umeå City Blå Vännäs 7-13
Sön 16/9-1217:00 P.16 SM Umeå City P.16-Dalen Musköten 4-4
Sön 16/9-1212:30 P.16 SM Umeå City P.16-Guif Musköten 8-4
Sön 16/9-1210:30 P.16 SM Umeå City P.16-Hörnefors IF Musköten 9-2
Tors 9/8-1218:15 Träningsmatch IKSU-Umeå City söder IKSU 4-6
Mån 6/8-1218:30 Träningsmatch IKSU-Umeå City Söder IKSU 7-10





Klockor   |  Iphone-skal   |  Muggar   |  Halsdukar

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer








E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2014-08-11
Besökare
110512
Genereringstid
0,1250 sekunder