Umedalens IF F04  

Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Tors 11/6-1517:30 Serie UIF F04 - Sävar IK F04 Umedalens IP konstgräs -
Sön 31/5-1510:30 Serie Täfteå IK F04 - UIF F04 Täfteborg -
Sön 24/5-1511:30 Serie UIF F04 - Ersmarks IK F04 Umedalens IP konstgräs -
Sön 17/5-1500:00 Serie Sörfors IF F03/04 - UIF F04 Älvdungen IP -
Lör 9/5-1511:30 Serie UIF F04 - Ersboda F03/04 Umedalens IP -
Sön 3/5-1512:10 Cup Hörnsjö - UIF F04 Sjöfruplanen -
Sön 3/5-1508:50 Cup UIF F04 - GUIF Carlshem/Sofiehem Sjöfruplanen -
Sön 26/4-1514:00 Cup Final: UIF F04 - Ersmarks IK F04 Dragonens Idrottscentrum 1:1 9-1
Sön 26/4-1511:00 Cup 1/2-final Fromhedens IF F04 - UIF F04 Dragonens Idrottscentrum 1:1 2-3
Sön 26/4-1508:00 Cup 1/4-final: GUIF Tomtebo -UIF F04 Dragonens Idrottscentrum 1:1 1-4
Lör 25/4-1518:00 Cup UIF F04 - Bureå IF F04 Dragonens Idrottscenter 1:2 8-0
Lör 25/4-1513:00 Cup Härnösands SK F04 - UIF F04 Dragonens Idrottscenter 2:1 0-6
Fre 24/4-1519:00 Cup Umeå Södra F04 Blå - UIF F04 Dragonens idrottscenter 1:2 3-2
Lör 20/9-1409:00 Serie UIF F04 - Ersmarks IK F04 Umedalens IP -
Ons 10/9-1419:30 Serie GUIF Carlshöjd Sofiehem - UIF F04 Carlshöjdsskolans konstgräs 0-2
Lör 6/9-1415:00 Serie HTF F04 - UIF F04 Hissjö IP 0-3
Lör 30/8-1410:00 Serie UIF F04 - Umeå Södra F04 Umedalens IP 2-3
Sön 24/8-1413:00 Serie Ersmarks IK F04 - UIF F04 Ersmarks IP 0-2
Lör 23/8-1417:15 Cup Final UIF F04 - Fromhedens IK F04 Reningsverket 6-0
Lör 23/8-1415:00 Cup Semifinal UIF F04 - Ersmarks IK F04 Olofsborg 1-0
Lör 23/8-1412:30 Cup Spölandscupen UIF F04 - Betsele IF Plan 6 Olofsborg 3-0
Lör 23/8-1411:00 Cup Spölandscupen HTF F04 - UIF F04 Plan 4 Reningsverket 0-8
Sön 17/8-1410:00 Serie UIF F04 - GUIF Ca/Sofiehem F04 Umedalens IP 4-1
Sön 10/8-1410:00 Serie UIF F04 - HTF F04 Umedalens IP 8-2
Sön 3/8-1411:00 Serie Umeå Södra FF Blå F04 - UIF F04 Tegs iP 0-4
Lör 26/7-1411:20 Cup Kvartsfinal UIF F04 - GIF Nydala 6 0-3
Fre 25/7-1418:00 Cup Matfors IF - UIF F04 Nydala 4 0-1
Fre 25/7-1414:00 Cup UIF F04 - GUIF Carlshöjd Sofiehem Nydala 6 0-1
Tors 24/7-1418:00 Cup UIF F04 - Matfors IF Nydala 5 0-0
Tors 24/7-1411:20 Cup GUIF Carlshöjd Sofiehem - UIF F04 Nydala 6 0-5
Tis 24/6-1416:30 Serie Umeå Södra FF Blå F04 - UIF F04 Tegs IP 2-6
Sön 22/6-1413:00 Serie UIF F04 - GUIF F04 Svart Päråkern 3-1
Tis 17/6-1416:30 Serie UIFF04 - Ersmark IK F04 Umedalens IP 3-1
Sön 15/6-1414:00 Cup Final UIFF04 - GUIF F04 Nydala plan 6 3-0
Sön 15/6-1411:00 Cup Semifinal UIFF04 - Sandåkerns SK F04 Nydala plan 3 4-0
Lör 14/6-1414:00 Cup Sörfors Blå - UIF F04 Nydala plan 6 0-3
Lör 14/6-1412:00 Cup HTF F04 Svart - UIF F04 Nydala plan 6 2-4
Lör 14/6-1410:00 Cup UIF F04 - Umeå Södra F04 Gul Nydala plan 5 7-0
Lör 14/6-1408:00 Cup UIF F04 - GUIF Tomtebo F04 Nydala plan 6 9-0
Fre 13/6-1419:00 Cup UIF F04 - Sandåkern SK F04 Nydala plan 5 8-0
Lör 7/6-1413:00 Serie UIF F04 - HTF F04 Svart Umedalens IP 1-3
Sön 1/6-1412:30 Serie UIFF04 - Umeå Södra FF F04 Blå Umedalens IF 5-1
Lör 24/5-1414:15 Serie GUIF F04 Svart - UIF F04 Sjöfruns IP 1-5
Mån 19/5-1418:00 Serie Ersmarks IK F04 - UIF F04 Ersmarks IP 6-4
Sön 11/5-1413:00 Serie HTF F04 Svart - UIF F04 Hissjö IP 3-5
Lör 14/9-1313:00 Serie Umedalens IF - Röbäck Umedalens IP 9-1
Ons 11/9-1316:15 Serie Sandåkern - Umedalen IF Sandåkerns IP -
Sön 8/9-1311:00 Serie Umedalens IF - GUIF Umedalens IP 6-1
Tors 5/9-1318:00 Serie Sörfors - Umedalens IF Älvdungen -
Sön 1/9-1318:00 Serie Täfteå IK - Umedalen Täfteåborg -
Lör 31/8-1311:00 Serie Ersmark - Umedalens IF Ersmark IP 2-5
Sön 25/8-1310:00 Serie Umedalens IF - Sävar IK Umedalens IP 4-0
Lör 24/8-1310:00 Serie Umedalens IF - Hissjö SK Umedalens IP 2-0
Sön 18/8-1318:00 Serie Ersboda - Umedalens IF Ersängsvallen 0-8
Lör 17/8-1311:15 Serie GUIF Tomtebo - Umedalens IF Tomtebo 2-4
Sön 11/8-1310:00 Serie Umedalens IF - Umeå Södra Umedalens IP 6-0
Lör 10/8-1311:00 Serie Umedalens IF - Vindeln Umedalens IP 10-0
Lör 27/7-1314:40 Cup GUIF Sofiehem/Carlshöjd vs Umedalens IF Nydala 7 0-5
Lör 27/7-1308:00 Cup GUIF Tomtebo vs Umedalens IF Nydala 7 0-9
Fre 26/7-1312:00 Cup Umedalens IF vs Mariehem SK F04 Nydala 7 8-0
Tors 25/7-1310:00 Cup Umedalens IF vs Mariehem SK G8 Nydala 7 14-0
Tors 27/6-1316:30 Serie UIF F04 SVART - Röbäck Umedalens IP 4-2
Ons 19/6-1318:00 Serie Täfteå IK - UIF GUL Täfteåborg 0-5
Sön 16/6-1314:30 Cup Umedalens IF - Hissjö Nydala 7 5-2
Sön 16/6-1312:30 Cup Umedalens IF - Umeå Södra Nydala 7 5-2
Sön 16/6-1308:30 Cup Umedalens IF - Umeå Södra Nydala 7 9-2
Lör 15/6-1316:30 Cup Umedalens IF F04 - GUIF Tomtebo F04 Nydala 7 7-0
Lör 15/6-1311:30 Cup Hissjö Sk F04/05 - Umedalens IF F04 Nydala 8 3-3
Fre 14/6-1313:30 Cup Umeå Södra FF F04 Blå - Umedalens IF F0 Nydala 7 6-7
Tors 13/6-1316:30 Serie UIF F04 GUL - Sörfors Umedalens IP 6-3
Ons 12/6-1318:00 Serie Ersboda SK - UIF Svart Konstgräsplanen vid Ersängsskolan 2-1
Lör 8/6-1309:30 Serie UIF F04 SVART - GUIF Umedalens IP 9-1
Sön 2/6-1314:00 Serie Hissjö - UIF SVART Hissjö konstgräsplan 5-3
Sön 2/6-1312:30 Serie Mariehem SK - UIF F04 GUL MSK Arena 0-12
Lör 1/6-1309:00 Serie UIF F04 GUL - Ersmarks IK Umedalens IP 2-1
Sön 26/5-1309:00 Serie UIF F04 SVART - Sandåkerns SK VIT Umedalens IP 1-3
Lör 25/5-1312:00 Serie Umeå Södra - UIF GUL Tegs IP (Umeå Arena) 2-10
Sön 19/5-1310:00 Serie UIF F04 GUL - Sandåkerns SK Umedalens IP 5-0


Dart   |  Snookerbord   |  Air hockey   |  Supporterprylar

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Meny
UIF på FACEBOOK
Tjäna pengar
Lag i föreningen
Klubbsidan
Egna sidor
Tjäna pengar-katalogen
SVEA-Umedalens IF
Du kan själv välja vilken sektion du vill stödja genom att söka på Umedalens IF. Denna länk går till huvudföreningen.

E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2015-05-14
Besökare
42611
Genereringstid
0,0938 sekunder