Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Lör 16/4-1618:50 Cup Spel om 1-2 plats Brostaden Arena Grimsta -
Lör 16/4-1618:10 Cup Spel om 3-4 plats Brostaden Arena Grimsta -
Lör 16/4-1616:00 Cup SDE-Ekerö Brostaden Arena Grimsta -
Lör 16/4-1613:00 Cup MB-SDE Brostaden Arena Grimsta -
Lör 16/4-1610:00 Cup FAIK-SDE Brostaden Arena Grimsta -
Lör 16/4-1608:00 Cup HKH-SDE Brostaden Arena Grimsta -
Fre 8/4-1618:00 Cup Nyköping - SDE Smidje -
Fre 8/4-1614:15 Cup Bålsta - SDE Smidje 4-3
Fre 8/4-1610:30 Cup Mora - SDE Smidje 6-1
Sön 3/4-1612:30 Träningsmatch Viggbyholms - SDE Hägernäshallen 4-10
Fre 1/4-1613:00 Träningsmatch Match 2 mot Grankulla IFK från Finland Tibble ishall 3-7
Fre 1/4-1612:00 Träningsmatch Match 1 mot Grankulla IFK från Finland Tibble ishall 0-8
Sön 20/3-1615:00 SHC 15/16 SDE HF  -  Väsby IK HK Enebybergs ishall 3-4
Lör 12/3-1610:00 SHC 15/16 Viggbyholms IK 2  -  SDE HF Hägernäshallen 2-2
Ons 9/3-1618:00 SHC 15/16 SDE HF  -  Järfälla HC Danderydsvallen 6-1
Sön 21/2-1615:30 SHC 15/16 SDE HF  -  Lidingö Vikings HC 2 Danderydsvallen 5-3
Sön 21/2-1611:00 SHC 15/16 Väsby IK HK  -  SDE HF Vilundaparkens Ishall 8-1
Sön 14/2-1613:30 SHC 15/16 Sollentuna HC 3  -  SDE HF SVEAB Arena 4-5
Lör 6/2-1614:00 SHC 15/16 SDE HF  -  Brinkens IF Tigerbalsamhallen 6-8
Lör 30/1-1616:40 SHC 15/16 IF Vallentuna BK Ishockey 3  -  SDE HF Vallentuna Ishall 8-1
Sön 24/1-1615:30 SHC 15/16 SDE HF  -  IFK Österåker Vikings HC 2 Danderydsvallen 6-8
Tis 19/1-1618:00 SHC 15/16 IFK Täby HC  -  SDE HF Tibble Ishall 6-3
Sön 17/1-1614:00 SHC 15/16 SDE HF  -  IK Waxholm Tigerbalsamhallen 8-4
Tis 5/1-1609:55 Turex Cup SDE - BOO Björknäs ishall 2-3
Tis 5/1-1608:00 Turex Cup SDE - Nacka Björknäs ishall 4-6
Sön 3/1-1616:55 Turex Cup SDE - AIK Björknäs Ishall 0-9
Sön 3/1-1614:45 Turex Cup Göta Traneberg - SDE Björknäs Ishall 4-0
Sön 3/1-1613:40 Turex Cup Tumba - SDE Björknäs Ishall 18-0
Sön 3/1-1609:50 Turex Cup SDE - Boo 1 Björknäs Ishall 1-1
Sön 20/12-1510:30 SHC 15/16 SDE HF  -  Viggbyholms IK 2 Enebybergs Ishall 4-10
Lör 12/12-1515:00 Träningsmatch Kista - SDE Husbyhallen 2-3
Tis 8/12-1517:30 SHC 15/16 Järfälla HC  -  SDE HF Järfälla Ishall 5-6
Tis 24/11-1518:30 SHC 15/16 Lidingö Vikings HC 2  -  SDE HF Childhoodhallen 3-9
Sön 22/11-1514:00 SHC 15/16 SDE HF  -  Sollentuna HC 3 Tigerbalsamhallen 1-3
Sön 15/11-1512:00 Träningsmatch SDE - SDE Enebybergs Ishall 8-6
Tis 10/11-1518:30 SHC 15/16 Brinkens IF  -  SDE HF Danicahallen 3-3
Sön 8/11-1514:00 SHC 15/16 SDE HF  -  IF Vallentuna BK Ishockey 3 Tigerbalsamhallen 4-1
Tors 22/10-1517:30 SHC 15/16 IFK Österåker Vikings HC 2  -  SDE HF Österåker Sportcentrum 3-4
Sön 18/10-1512:00 SHC 15/16 SDE HF  -  IFK Täby HC Enebybergs Ishall 2-7
Lör 17/10-1516:30 Brinkens Höstcup Brinken - SDE Danicahallen 3-5
Lör 17/10-1514:30 Brinkens Höstcup Lidingö - SDE Danicahallen 2-10
Lör 17/10-1512:30 Brinkens Höstcup SDE - Viggbyholm Danicahallen 7-5
Lör 17/10-1509:30 Brinkens Höstcup SDE - Salem Danicahallen 7-1
Ons 14/10-1519:00 SHC 15/16 IK Waxholm  -  SDE HF XL-Bygghallen 3-7
Sön 11/10-1519:40 Fog & Byggtjänst Hockey Cup Final: SDE - Täby Österåker Sportcentrum 0-4
Sön 11/10-1516:10 Fog & Byggtjänst Hockey Cup Semi: SDE - Tullinge Österåker Sportcentrum 15-0
Sön 11/10-1510:20 Fog & Byggtjänst Hockey Cup SDE - Värmdö Österåker Sportcentrum 17-1
Sön 11/10-1508:00 Fog & Byggtjänst Hockey Cup Österåker - SDE Österåker Sportcentrum 2-13
Sön 27/9-1511:00 Träningsmatch Täby HC - SDE Tibble ishall 11-9
Sön 8/2-1518:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 IK Waxholm 1  -  SDE HF 1 XL-Bygghallen 3-3
Sön 8/2-1518:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 IK Waxholm 2  -  SDE HF 2 XL-Bygghallen 2-7
Sön 8/2-1516:45 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  Viggbyholms IK 3 Danderydsvallen 7-5
Sön 1/2-1516:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 1  -  Väsby IK HK 1 Enebybergs Ishall 4-4
Sön 1/2-1516:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 2  -  Väsby IK HK 2 Enebybergs Ishall 3-7
Sön 1/2-1509:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Sundbybergs IK 1  -  SDE HF 3 Tulehallen 2-8
Sön 25/1-1515:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  GötaTraneberg IK 2 Danderydsvallen 11-1
Lör 24/1-1514:10 Stockholm Hockey Cup 14/15 IF Vallentuna BK Ishockey 1  -  SDE HF 1 Vallentuna Ishall 9-1
Lör 24/1-1514:10 Stockholm Hockey Cup 14/15 IF Vallentuna BK Ishockey 2  -  SDE HF 2 Vallentuna Ishall 12-4
Sön 18/1-1516:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Brinkens IF 2  -  SDE HF 3 Danicahallen 3-5
Lör 17/1-1516:15 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 1  -  Sollentuna HC 1 Tigerbalsamhallen 4-3
Lör 17/1-1516:15 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 2  -  Sollentuna HC 2 Tigerbalsamhallen 3-9
Sön 11/1-1514:15 Stockholm Hockey Cup 14/15 Sollentuna HC 4  -  SDE HF 2 SVEAB Anex 9-2
Sön 11/1-1513:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Sollentuna HC 3  -  SDE HF 1 SVEAB Anex 6-2
Sön 11/1-1509:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  Hammarby IF 1 Enebybergs Ishall 9-0
Sön 14/12-1415:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 1  -  Viggbyholms IK 1 Danderydsvallen 1-6
Sön 14/12-1415:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 2  -  Viggbyholms IK 2 Danderydsvallen 10-4
Sön 14/12-1414:15 Stockholm Hockey Cup 14/15 Järfälla HC 1  -  SDE HF 3 Järfälla Ishall 2-3
Sön 7/12-1409:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  Kista HC 1 Enebybergs Ishall 3-3
Sön 7/12-1409:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 AIK IF 1  -  SDE HF 1 Ulriksdals IP Hall 1 8-1
Sön 7/12-1409:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 AIK IF 2  -  SDE HF 2 Ulriksdals IP Hall 1 5-7
Sön 30/11-1414:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 1  -  GötaTraneberg IK 1 Tigerbalsamhallen 1-15
Sön 30/11-1414:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 2  -  Lidingö Vikings HC 1 Tigerbalsamhallen 3-2
Lör 29/11-1416:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Hammarby IF 2  -  SDE HF 3 Kärrtorps IP 6-2
Sön 23/11-1410:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Hässelby Kälvesta 1  -  SDE HF 1 Brostaden Arena 3-12
Sön 23/11-1410:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 Hässelby Kälvesta 2  -  SDE HF 2 Brostaden Arena 8-3
Sön 23/11-1409:30 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  IF Vallentuna BK Ishockey 3 Enebybergs Ishall 1-9
Sön 16/11-1410:45 Stockholm Hockey Cup 14/15 IFK Österåker Vikings HC 3  -  SDE HF 3 Österåker Sportcentrum 2-4
Lör 15/11-1419:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 2  -  IFK Täby HC 2 Tigerbalsamhallen 1-8
Lör 15/11-1419:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 1  -  IFK Täby HC 1 Tigerbalsamhallen 1-9
Sön 9/11-1413:45 Stockholm Hockey Cup 14/15 IFK Österåker Vikings HC 1  -  SDE HF 1 Österåker Sportcentrum 1-5
Sön 9/11-1413:45 Stockholm Hockey Cup 14/15 IFK Österåker Vikings HC 2  -  SDE HF 2 Österåker Sportcentrum 6-4
Sön 9/11-1411:00 Stockholm Hockey Cup 14/15 SDE HF 3  -  Hässelby Kälvesta 3 Enebybergs Ishall 10-3
Lör 18/10-1417:30 Cup Final Danicahallen -
Lör 18/10-1416:40 Cup Placeringsmatcher Danicahallen -
Lör 18/10-1416:00 Cup Placeringsmatcher Danicahallen -
Lör 18/10-1414:50 Cup SDE Svart - Lidingö Danicahallen Klock -
Lör 18/10-1414:50 Cup SDE Vit - SKÅ Danicahallen Café -
Lör 18/10-1412:40 Cup SDE Svart - Salem B Danicahallen Klock -
Lör 18/10-1412:40 Cup SDE Vit - Salem 1 Danicahallen Café -
Lör 18/10-1410:10 Cup SDE Vit - Viggbyholm 1 Danicahallen Café -
Lör 18/10-1410:10 Cup SDE Svart - Viggbyholm 2 Danicahallen Klock -
Lör 18/10-1408:00 Cup Brinken Vit - SDE Vit Danicahallen Café -
Lör 18/10-1408:00 Cup Brinken Röd - SDE Svart Danicahallen Klock -
Sön 28/9-1410:30 Träningsmatch SDE - Viggbyholm Enebybergs ishall 7-4
Lör 13/9-1418:30 Cup Tumba - SDE AZ Tools final Cafesidan 4-3
Lör 13/9-1414:20 Cup Ekerö - SDE Cafesidan 1-12
Lör 13/9-1413:30 Cup FOC Farsta Vit - SDE Cafesidan 5-8
Lör 13/9-1411:40 Cup SDE - Tullinge Cafesidan 16-1
Lör 13/9-1408:50 Cup Hässelby Kälvesta 2 - SDE Cafesidan 5-7
Lör 5/4-1414:00 Träningsmatch SDE - Solna Stockhagen -
Lör 22/3-1412:30 Träningsmatch Viggbyholm - SDE Hägernäs Ishall 1-11
Sön 16/2-1414:30 Stockholm Hockey Cup Sundbybergs IK 2  -  SDE HF 2 Tulehallen 2-3
Sön 16/2-1411:00 Stockholm Hockey Cup Viggbyholms IK 1 - SDE HF 1 Hägernäshallen 5-8
Lör 15/2-1411:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 3  -  Hässelby Kälvesta 2 Danderydsvallen 1-3
Lör 15/2-1411:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 4  -  Hässelby Kälvesta 3 Danderydsvallen 10-4
Mån 10/2-1418:00 Stockholm Hockey Cup SKÅ IK & Bygdegård  -  SDE HF 3 Allhallen 1-14
Sön 9/2-1410:00 Stockholm Hockey Cup Solna SK  -  SDE HF 4 Ulriksdals IP Hall 2 5-4
Sön 9/2-1409:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - IFK Täby HC 1 Enebybergs Ishall 8-10
Sön 9/2-1409:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2  -  IFK Täby HC 2 Enebybergs Ishall 3-10
Sön 2/2-1417:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - Vallentuna BK 1 Danderydsvallen 5-6
Sön 2/2-1417:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2  -  Väsby IK 2 Danderydsvallen 5-4
Sön 2/2-1409:00 Stockholm Hockey Cup GötaTraneberg 1  -  SDE HF 3 JM hallen Stora Mossen 5-2
Sön 2/2-1409:00 Stockholm Hockey Cup GötaTraneberg 2  -  SDE HF 4 JM hallen Stora Mossen 14-4
Sön 26/1-1414:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 3  -  Viggbyholms IK 3 Tigerbalsamhallen 3-3
Sön 26/1-1414:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 4  -  Sundbybergs IK 1 Tigerbalsamhallen 10-2
Sön 26/1-1412:00 Stockholm Hockey Cup Ekerö IK 2  -  SDE HF 2 Vikingahallen 3-4
Sön 26/1-1411:30 Stockholm Hockey Cup Lidingö Vikings 1 - SDE HF 1 Danske Bank Hall 8-9
Sön 19/1-1413:00 Stockholm Hockey Cup Sollentuna HC 1  -  SDE HF 3 SVEAB Anex 7-5
Sön 19/1-1413:00 Stockholm Hockey Cup Sollentuna HC 4  -  SDE HF 4 SVEAB Anex 4-4
Sön 19/1-1409:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - Sollentuna HC 3 Enebybergs Ishall 7-3
Sön 19/1-1409:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2  -  Sollentuna HC 2 Enebybergs Ishall 6-8
Sön 12/1-1416:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 3  -  Spånga Hockey 2 Danderydsvallen 4-3
Sön 12/1-1416:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 4  -  Väsby IK 1 Danderydsvallen 1-14
Sön 12/1-1415:00 Stockholm Hockey Cup IK Waxholm 1 - SDE HF 1 XL-Bygghallen 6-4
Sön 12/1-1415:00 Stockholm Hockey Cup IK Waxholm 2  -  SDE HF 2 XL-Bygghallen 2-8
Sön 15/12-1309:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - Järfälla HC 2 Enebybergs Ishall 5-10
Sön 15/12-1309:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2  -  Järfälla HC 1 Enebybergs Ishall 3-7
Lör 14/12-1316:00 Stockholm Hockey Cup Brinkens IF 2  -  SDE HF 3 Danicahallen 5-15
Sön 8/12-1316:00 Stockholm Hockey Cup Brinkens IF 1  -  SDE HF 2 Danicahallen 5-0
Sön 8/12-1309:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 3  -  Ekerö IK 1 Enebybergs Ishall 2-4
Sön 8/12-1309:30 Stockholm Hockey Cup SDE HF 4  -  Lidingö Vikings 2 Enebybergs Ishall 4-10
Lör 7/12-1315:00 Stockholm Hockey Cup Kista HC 2 - SDE HF 1 Husby Ishall 5-4
Lör 30/11-1316:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - IFK Österåker Vikings 2 Enebybergs Ishall 13-2
Lör 30/11-1316:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2  -  IFK Österåker Vikings 3 Enebybergs Ishall 9-9
Lör 30/11-1309:10 Stockholm Hockey Cup Vallentuna BK 2  -  SDE HF 3 Vallentuna Ishall 11-5
Lör 30/11-1309:10 Stockholm Hockey Cup Vallentuna BK 3  -  SDE HF 4 Vallentuna Ishall 13-2
Sön 24/11-1312:00 Stockholm Hockey Cup Viggbyholms IK 2 - SDE HF 2 Hägernäshallen 13-3
Sön 24/11-1308:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 3 - Kista HC Stockhagen 8-2
Sön 24/11-1308:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 4 - Spånga Hockey 1 Stockhagen 7-10
Lör 23/11-1315:00 Stockholm Hockey Cup Hässelby Kälvesta 1 - SDE HF 1 Brostaden Arena 2-8
Sön 17/11-1317:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 1 - AIK 1 Danderydsvallen 4-16
Sön 17/11-1317:00 Stockholm Hockey Cup SDE HF 2 - AIK 3 Danderydsvallen 2-16
Sön 17/11-1308:00 Stockholm Hockey Cup AIK 4 - SDE HF 3 Danderydsvallen 10-4
Sön 17/11-1308:00 Stockholm Hockey Cup AIK 2 - SDE HF 4 Danderydsvallen 5-6
Meny
Tjäna pengar
Lag i föreningen
Länkar
Tjäna pengar-katalogen
Vill du spela hockey med SDE Team 05?
Är ni intresserade av att spela hockey med SDE Team 05. Vi är 15 ivriga hockeyspelare i laget som har kul tillsammans. Vill du bli en del av laget, kontakta då Anders Westerlund 0706 938272 eller Magnus Lindberg 0703 405792.
Sponsorer



E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2016-06-29
Besökare
79707
Genereringstid
0,5151 sekunder