Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Sön 24/4-1613:15 Träningsmatch SIK/OIK - MSK MSK Arena -
Lör 26/9-1512:00 Seriematch HT 15 OIK/SIK f 15-GUIF f 01 svart Storsjö konstgräs -
Sön 20/9-1518:00 Seriematch HT 15 Ersmark/Ersboda - OIK/SIK f15 Nolia 1 -
Tors 17/9-1517:30 Seriematch HT 15 OIK/SIK -Hörnsjö Storsjö konstgräs -
Tors 10/9-1518:00 Seriematch HT 15 OIK/SIK f15 - Umeå Södra FF Brovallen -
Sön 6/9-1518:00 Seriematch HT 15 Vindelns IF- OIK/SIK f15 FC Vindeln -
Sön 23/8-1518:00 Seriematch HT 15 Spöland Vännäs - OIK/SIK f15 Vännäs IP -
Lör 15/8-1512:30 Seriematch HT 15 OIK/SIK F15- Sandåkern SK Brovallen -
Lör 8/8-1509:30 Seriematch HT 15 Obbola/sandvik F15- Röbäcks IF Sandviks IP 3-1
Sön 2/8-1516:30 Seriematch HT 15 IFK Umeå f01- OIK/SIK F15 Vildmannavallen IP 1-2
Fre 31/7-1508:10 Mid nordic cup OIK/SIK - Heffnersklubba BK 1 Svenska Kyrkan / Timrå IP 1-1
Tors 30/7-1517:30 Mid nordic cup Arnäs IF - OIK/SIK Stadium fagerstranden 1-4
Tors 30/7-1510:50 Mid nordic cup OIK/SIK - Sundsvalls DFF Stadium fagerstranden 2-4
Mån 29/6-1519:30 seriematch våren-15 GImonäs Umeå IF - OIK/SIK innertavle gräs 1-1
Tis 23/6-1519:00 seriematch våren-15 Hörnsjö IF - OIK/SIK Bjurevi IP /Bjurholm 3-2
Sön 21/6-1516:00 seriematch våren-15 OIK/SIK - Ersmarks IK Storsjö 8-0
Sön 7/6-1516:00 seriematch våren-15 OIK/SIK - Vindelns if Storsjö arena 2-1
Lör 6/6-1513:00 DM F 16 Sävar - OIK/SIK F15 Sävar 5-0
Sön 31/5-1514:00 seriematch våren-15 Umeå Södra FF- OIK/SIK Nolia plan 1 0-10
Fre 22/5-1518:30 Seriematch Våren-15 OIK/SIK - Spöland Vännäs IF Storsjö konstgräs 2-1
Sön 17/5-1517:15 Seriematch Våren-15 Sandåkerns SK - OIK/SIK Sandåkern 2-1
Sön 10/5-1518:00 seriematch våren-15 Röbäcks if - OIK/SIK Röbäcks arena 2-3
Fre 1/5-1512:00 Seriematch Våren-15 OIK/SIK-IFK Umeå Storsjö konstgräs 0-0
Sön 28/9-1418:00 Seriematch HT-14 OIK/SIK - IFK UMeå Storsjö konstgräs 1-4
Lör 20/9-1411:45 Seriematch HT-14 Gimonäs Umeå IF Vit- OIK/SIK f99/00 Ålidhem arena 1-0
Lör 13/9-1414:45 Seriematch HT-14 Sandåkerns sk - OIK/SIK f99/00 Grubbevallen 3-1
Ons 10/9-1418:30 Seriematch HT-14 Spölands IF/Vännäs IF-OIK /SIK f 99/00 Vännäsby Gräs 0-2
Sön 31/8-1415:30 Seriematch HT-14 Mariehem sk f00 -OIK/SIK f99/00 MSK Arena 3-1
Lör 23/8-1412:30 Seriematch HT-14 OIK/SIK f99/00 - Gimonäs uif f-00 vit Sandviks ip 11-mannaplan 2-0
Sön 17/8-1418:00 Seriematch HT-14 OIK/SIK f99/00 - Spöland Vännäs IF f 14 brovallen gräs helplan 3-2
Ons 13/8-1419:00 Seriematch HT-14 OIK/SIK f99/00 - Sandåkerns sk f00 brovallen gräs helplan 1-1
Sön 10/8-1416:00 Seriematch HT-14 IFK Umeå f 00 - OIK/SIK F99/00 campus arena 1-0
Tis 5/8-1418:00 Seriematch HT-14 OIK/SIK F99/00 - Mariehems sk brovallen gräs helplan 1-5
Lör 26/7-1414:30 Umeå fotbollsfestival Clemensnäs IF - OIK/SIK Campus Arena 1-0
Fre 25/7-1420:00 Umeå fotbollsfestival TP 47 -OIK/SIK T3 arena 1-0
Fre 25/7-1414:40 Umeå fotbollsfestival Alta IF -OIK/SIK MSK Arena 5-0
Tors 24/7-1412:10 Umeå fotbollsfestival OIK/SIK-Älvsby IF MSK Arena 0-5
Sön 29/6-1410:00 PSG cup essviks aif- obbola/sandvik nordlunda 2 1-1
Lör 28/6-1414:00 PSG cup OIK/SIK-Gammelstad Norrfjärden 2 1-2
Fre 27/6-1419:00 PSG cup Sorsele IF-OIK/SIK Parken 1-4
Fre 27/6-1413:00 PSG cup OIK/SIK- FC Wimma Svensbyn 2 0-1
Ons 25/6-1419:30 seriematch vt-14 Gimonäs Umeå IF Vit- OIK/SIK f99/00 Innertavle gräs 6-1
Sön 22/6-1418:30 seriematch vt-14 OIK/SIK F99/00 - Mariehems sk brovallen gräs 1-1
Tors 19/6-1418:30 seriematch vt-14 OIK/SIK f99/00 - IFK Umeå f00 storsjö konstgräs 0-3
Tors 12/6-1419:15 intersport cup f-14 Gimonäs Umeå IF OIK/SIK f 00 Innertavle gräs 4-1
Tis 10/6-1417:30 seriematch vt-14 OIK/SIK f99/00 - Sandåkerns sk f00 Sandviks ip 11-mannaplan 3-3
Sön 8/6-1415:30 seriematch vt-14 OIK/SIK -Robertsfors/Åkullsjön Sandviks ip 11-mannaplan 3-0
Lör 31/5-1413:00 seriematch vt-14 Robertsfors IK/IFK Åkullsjön -OIK/SIK Stantorsvallen 4-6
Tors 29/5-1413:45 seriematch vt-14 Sandåkerns sk f00 - OIK/SIK f99/00 Grubbevallen 4-0
Sön 25/5-1414:30 seriematch vt-14 IFK Umeå f 00 - OIK/SIK F99/00 campus arena 2-0
Lör 24/5-1417:15 seriematch vt-14 Mariehem sk f00 -OIK/SIK f99/00 MSK Arena 1-3
Fre 9/5-1418:30 seriematch vt-14 OIK/SIK f99/00 - Gimonäs uif f-00 vit storsjö konstgräs helplan 3-2
Lör 3/5-1412:00 Träningsmatch-14 OIK/SIK F99/00 - Mariehems sk storsjö konstgräs helplan 1-4
Tors 1/5-1412:00 Träningsmatch-14 OIK/SIK f99/00 - Gimonäs umeå Storsjö arena konstgräs. 4-1
Sön 22/9-1312:00 seriematch ht-13 Obbola/Sandvik f99/00- Robertsfors IK f 00 brovallen gräs helplan 8-3
Sön 15/9-1313:00 seriematch ht-13 Gimonäs Umeå IF Vit- OIK/SIK f99/00 Ålidhem arena 5-2
Ons 11/9-1318:30 seriematch ht-13 OIK/SIK f99/00 - IFK Umeå f01 Storsjö arena konstgräs. 0-0
Sön 8/9-1314:30 seriematch ht-13 Spöland Vännäs IF f13 - Obbola/Sandvik f99/00 Fritidsområdet Vännäsbadet 2-0
Sön 1/9-1318:15 seriematch ht-13 Umeå södra ff 00 - OIK/SIK f99/00 campus arena 0-2
Lör 24/8-1310:00 seriematch ht-13 Obbola/Sandvik f99/00 - Umeå Södra FF 00 Brovallen 2-3
Ons 21/8-1319:00 seriematch ht-13 OIK/SIK f99/00 - Spöland Vännäs IF f 13 brovallen gräs helplan 5-2
Lör 17/8-1315:30 seriematch ht-13 IFK Umeå f-01 - Obbola/Sandvik f99/00 Grönytorna IP 4-7
Lör 10/8-1310:00 seriematch ht-13 Obbola/Sandvik f99/00- Gimonäs UIF f 00 Vit Sandviks ip 3-2
Sön 4/8-1311:00 seriematch ht-13 Robertsfors IK F 00 -OIK/SIK F99/00 Klintvallen 5-6
Lör 27/7-1320:15 umeå fotbollsfestival semifinal OSIK 99/00 - Gammelstads IF nydala plan 11 0-2
Lör 27/7-1313:00 umeå fotbollsfestival Kvartsfinal B-slutspel OSIK - Röbäcks if Nydala plan 10 2-1
Fre 26/7-1314:40 umeå fotbollsfestival GIF / TSK -Obbola/Sandvik Grubbe konstgräs 1-0
Fre 26/7-1309:40 umeå fotbollsfestival Nordmalings BK - Obbola/Sandvik MSK arena 0-0
Tors 25/7-1314:40 umeå fotbollsfestival Obbola/Sandvik-Notvikens ik Grubbe konstgräs 1-1
Tors 25/7-1308:50 umeå fotbollsfestival Obbola/Sandvik-Rottne IF T3 arena 0-3
Tis 25/6-1317:45 Seriematch fotboll Flickor-13 Sävar ik f00 -OIK/SIK f99/00 Prefabplanen Sävar 6-0
Sön 23/6-1316:30 Seriematch fotboll Flickor-13 OIK/SIK f99/00 - Umeå södra ff -00 brovallen gräs helplan 2-6
Sön 16/6-1318:00 Seriematch fotboll Flickor-13 IFK Umeå f 00 - OIK/SIK F99/00 campus arena 1-1
Sön 16/6-1312:00 Umeå ungdomscup Mariehem - Obbola sandvik Nydala 1-1
Lör 15/6-1321:00 umeå ungdomscup Obbola/Sandvik - Mariehems sk Nydala plan 9 2-0
Lör 15/6-1319:00 umeå ungdomscup Hunstad FK- Obbola/Sandvik Nydala plan 9 7-0
Lör 15/6-1317:00 umeå ungdomscup Obbola/Sandvik - SUL/Gil Nydala plan 9 0-5
Fre 14/6-1316:00 umeå ungdomscup Röbäcks IF - Obbola/sandvik Nydala plan 9 4-2
Fre 14/6-1313:00 Umeå ungdomscup Obbola/Sandvik - Ersmark Nydala plan 9 0-1
Sön 9/6-1314:30 Seriematch fotboll Flickor-13 OIK/SIK F99/00 - Mariehems sk brovallen gräs helplan 0-5
Tors 6/6-1315:30 Seriematch fotboll Flickor-13 OIK/SIK f99/00 - Gimonäs umeå if Svart f Storsjö arena konstgräs. 3-0
Lör 1/6-1311:15 Seriematch fotboll Flickor-13 Gimonäs Umeå IF Svart - OIK/SIK f99/00 - 3-1
Fre 31/5-1316:30 intersport cup f-14 Sandåkerns sk - OIK/SIK f99/00 Dragonens konstgräs 5-0
Fre 24/5-1320:30 Seriematch fotboll Flickor-13 Mariehem sk f00 -Obbola ik f99/00 MSK arena 2-1
Sön 19/5-1315:45 Seriematch fotboll Flickor-13 Umeå södra ff 00 - OIK/SIK f99/00 Röbäcks arena 3-3
Lör 18/5-1309:00 Seriematch fotboll Flickor-13 OIK/SIK f99/00 - IFK Umeå f00 Storsjö arena konstgräs. 0-5
Sön 12/5-1312:30 Seriematch fotboll Flickor-13 OIK/SIK f99/00 - Sävar ik f00 Storsjö arena konstgräs. 1-9
Fre 10/5-1319:00 umeå kommuncup f 13 / 11-manna IFK Umeå f 00 - Obbola Sandvik Campus 5-0
Stöd OIK
Tjäna pengar
Lag i föreningen
Klubbsidan
Egna sidor
Länkar
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer


















E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2016-04-22
Besökare
91798
Genereringstid
0,3130 sekunder