Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Mån 25/3-1921:00 Veteran +35 div 1 södra Boo IF - Islanders Björknäs IP -
Tis 19/3-1921:00 Veteran +35 div 1 södra Islanders - Undici Annexet -
Sön 10/3-1919:00 Veteran +35 div 1 södra Tullinge - Islanders Brantbrink -
Mån 4/3-1921:30 Veteran +35 div 1 södra Kringeslstan - Islanders Scaniarinken -
Lör 2/3-1919:00 Serie Hephata - Islanders Stora Mossen -
Lör 23/2-1917:40 Serie Islanders - Hanson Brothers Childhoodhallen -
Sön 17/2-1919:00 Serie Bele - Islanders Järfälla ishall -
Fre 15/2-1919:30 Serie Islanders -Hephata Childhood -
Lör 9/2-1917:40 Serie Islanders - M/B Childhoodhallen -
Sön 3/2-1920:30 Serie Sthlm Falcons - Islanders Mälarhöjdens ishall -
Tors 31/1-1919:30 Vets +35 Haninge Vets +35 -Islanders Haribohallen -
Sön 27/1-1920:00 Serie Skå/Ekerö - Islanders Allhallen -
Sön 20/1-1920:00 Veteran DM Vets DM Sollentuna - Islanders Sveab-Arena, Sollentuna 8-0
Lör 19/1-1917:40 Serie Islanders - Täby Childhoodhallen 5-1
Sön 13/1-1920:30 Serie Sundbyberg - Islanders Thulehallen 1-4
Tors 20/12-1820:30 Serie Islanders - Norrort Childhhod 10-1
Tis 11/12-1821:00 Veteran +35 div 1 södra Islanders Vets - Huddinge IK Annexet 2-1
Sön 2/12-1821:00 serie Hanson - Islanders Husby ishall 2-4
Lör 24/11-1817:30 serie Islanders - Bele Childhood 8-2
Lör 17/11-1819:30 serie MB - Islanders SDC-hallen 1-5
Tis 13/11-1821:00 Veteran +35 div 1 södra Islanders - Älta Vets Danica isannex 5-6
Lör 10/11-1817:30 serie Islanders - Sthlms Falcons Childhood 9-1
Sön 4/11-1815:30 Serie Islanders - Skå/Ekerö Childhood 3-6
Sön 28/10-1821:30 serie Täby Titans - Islanders Jägholmshallen 2-4
Tis 23/10-1821:00 Veteran DM Islanders - Tullinge (Veteran DM) Annexet, Tältet 9-1
Sön 21/10-1815:30 serie Islanders - Sundbyberg HS Childhood 6-2
Sön 14/10-1820:00 serie Norrort HC - Islanders Kallhälls ishall 2-4
Ons 28/2-1820:00 serie Brinken - Islanders Östermalm 5-1
Sön 25/2-1814:30 serie Islanders - Vällingby Childhood 4-5
Ons 21/2-1820:30 serie Duvbo - Islanders Thulehallen 2-1
Fre 16/2-1819:30 serie Sundbyberg - Islanders Thulehallen 4-7
Tis 13/2-1820:30 serie Islanders - Waxholm Danica isannex 2-7
Lör 10/2-1814:30 serie Kallhäll - Islanders Kallhäll ishall 5-2
Tis 6/2-1820:30 serie Islanders - Hässelby Danica isannex 1-5
Tis 30/1-1820:30 Serie Islanders - Brinken Childhood 8-5
Sön 28/1-1820:00 Serie Vällingby - Islanders Brostaden Arena 4-3
Tis 23/1-1820:30 Serie Islanders - Duvbo Danica isannex 5-3
Sön 21/1-1814:30 serie Islanders - Sundbyberg Danica isannex 4-3
Fre 19/1-1819:00 serie Waxholm - Islanders XL-hallen, Vaxholm 8-1
Sön 14/1-1814:30 Serie Islanders - Kallhäll Danica isannex 3-6
Ons 10/1-1819:30 Serie Hässelby Brostaden arena 3-2
Sön 10/12-1714:30 Serie Islanders - GV-12 Tältet Högsätra 6-1
Ons 6/12-1719:30 Serie Ekerö - Islanders Vikingahallen 6-2
Sön 3/12-1717:30 Serie GV-12 - Islanders Ekhallen 6-2
Tors 30/11-1720:30 Serie Islanders - Hässelby Tältet Högsätra 2-12
Lör 25/11-1718:00 Serie Skarpnäck - Islanders Zinken 13-3
Tors 23/11-1720:30 Serie Islanders - MB aTältet Högsätr 6-5
Ons 15/11-1720:00 Serie Vällingby - Islanders Brostaden Arena 7-3
Tis 31/10-1720:30 Serie Islanders - Ekerö Tältet Högsätra 1-3
Lör 28/10-1717:30 Serie Hässelby -Islanders Brostaden Arena 9-3
Tors 26/10-1720:30 Serie Islanders - Skarpnäck Tältet Högsätra 2-5
Fre 20/10-1719:30 serie M/B - Islandeers Sätra 6-1
Tors 12/10-1720:30 Serie Islanders - Vällingby Tältet Högsätra 0-5
Sön 8/10-1719:00 Trän.match Vaxholm-Islanders XL-hallen 7-1
Ons 27/9-1719:30 Trän.match Vaxholm-Islanders XL-hallen 9-1
Lör 23/9-1714:30 Trän.match Duvbo-Islanders Thulehallen 3-3
Sön 19/2-1714:30 serie Urskog - Islanders Haribohallen 1-7
Ons 15/2-1720:00 Serie Islanders - Brinken Childhood 4-6
Lör 11/2-1716:45 Serie Islanders - Tullinge TP Childhood 3-4
Lör 4/2-1717:00 Serie GV-12 - Islanders Ekhallen, Värmdö 3-2
Lör 21/1-1716:45 serie Islanders - IFK Salem Childhood 5-1
Lör 14/1-1718:30 serie Saltsjöbaden - Islanders Saltisjöbadens ishall 4-6
Fre 6/1-1718:00 Träningsmatch (3x20) Vaxholm - Islanders XL-hallen 4-4
Tis 6/12-1620:30 serie Islanders - Skarpnäck Danica Isannex 1-2
Lör 3/12-1611:30 serie Islanders - Vällingby Isannexet 9-2
Tis 29/11-1620:30 Serie SDE - Islanders Enebybergs ishall 8-6
Lör 26/11-1619:00 serie GV-12 - Islanders Ekhallen 10-3
Ons 23/11-1619:00 Serie Islanders - Hässelby Danica Isannex 7-11
Ons 16/11-1620:30 serie Brinken - Islanders Danicahallen 3-0
Ons 2/11-1620:00 Serie Vällingby - Islanders Brostaden Arena 5-2
Sön 30/10-1614:00 Serie Islanders - SDE Danica Isannex 2-12
Ons 26/10-1619:00 Serie Islanders - GV-12 Danica Isannex 5-11
Ons 19/10-1620:00 Serie Hässelby - Islanders Brostaden Arena 4-5
Ons 12/10-1619:00 Serie Islanders-Brinken Danica isannex 4-8
Tors 6/10-1619:40 Serie Skarpnäck - Islanders Zinkensdamm 6-3
Sön 25/9-1616:30 Träningsmatch (3x20) Österåker - Islanders Österåker ishall 5-7
Fre 16/9-1620:00 Träningsmatch (3x20) Kista HC-Islanders (b) Husby ishall 0-3
Lör 12/3-1618:15 2x15 cup-match Islanders - Orminge Pantehers Björknäshallen 5-1
Lör 12/3-1615:15 2x15 cup-match Islanders - Skultuna Björknäshallen 1-3
Lör 12/3-1611:00 2x15 cup-match Islanders - Finskt lag Björknsähallen 5-2
Fre 11/3-1619:15 2x15 cup-match Islanders - Göta/Traneberg 2 Björknäshallen 5-1
Fre 11/3-1618:15 2x15 cup-match Islanders - Orminge Pantehers Björknäshallen 2-1
Lör 27/2-1616:30 Serie Islanders - Bele Barkarby IF Childhood 9-3
Lör 20/2-1617:00 Serie Vällingby AIK - Islanders Brostaden arena 2-7
Lör 13/2-1616:30 Serie Islanders - IK Waxholm Childhood 1-3
Lör 6/2-1616:30 Serie Islanders - Hässelby/Kälvesta HC Childhood 4-5
Lör 30/1-1614:30 Serie Sundbyberg IK - Islanders Thulehallen 2-1
Tis 19/1-1620:30 Serie Islanders - Duvbo IK Childhood 4-5
Sön 17/1-1618:30 Serie Hanson Brothers Stockholm HC - Islanders Husby ishall 5-6
Tis 12/1-1620:30 Serie Islanders - Solna SK Childhood 2-3
Lör 9/1-1615:00 Serie kista HC - Islanders Husby ishall 3-9
Tors 17/12-1520:00 Serie Islanders - Bele Barkarby IF Danica isannex (tältet) 7-2
Tors 10/12-1520:00 Serie Islanders - Ekerö B-hallen, Annexet 1-5
Lör 5/12-1517:00 Serie Hässelby Kälvesta HC - Islanders Brostaden ArenBro 3-4
Tis 1/12-1520:10 Serie Islanders - Skarpnäcks AIK Childhood 4-5
Ons 25/11-1520:30 Serie Brinkens IF - Islanders Danicahallen 2-7
Ons 18/11-1519:30 Serie Vällingby - Islanders Brostaden arena 3-2
Lör 14/11-1516:40 Serie Islanders - Älta IF Childhood 1-0
Ons 11/11-1520:15 Serie GV-12 HK -Islanders Ekhallen 2-6
Ons 4/11-1520:30 serie Bele barkarby IF - Islanders Järfälla ishall 2-13
Lör 31/10-1516:40 serie Islanders - Hässelby Kälvesta HC Childhood 4-2
Ons 28/10-1519:30 Serie Skarpnäcks AIK - Islanders Zinkensdamm 3-2
Lör 24/10-1515:00 Serie Ekerö IK - Islanders Vikingahallen 3-2
Tis 20/10-1520:10 serie Islanders - Brinkens IF Childhood 5-2
Tis 13/10-1520:10 serie Islanders - Vällingby Childhood 4-1
Sön 11/10-1518:30 serie Älta IF - Islanders Ältahallen 3-9
Tis 6/10-1520:10 serie Islanders - GV-12 HK Childhood 4-2
Sön 4/10-1518:30 Träningsmatch (3x20) Kista HC - Islanders Husby ishall 11-0
Ons 30/9-1520:30 Träningsmatch (3x20) Duvbo IK - Islanderes Thulehallen, Sundbyberg 4-2
Lör 26/9-1514:30 Träningsmatch (3x20) Mighty Ravens (Linköping)-Islanders Linköping 5-3
Sön 20/9-1518:30 Träningsmatch (3x20) Kista HC - Islanders Husby ishall 3-9
Fre 20/2-1519:10 Seriematch Islanders - GV-12 HK Childhoodhallen 3-5
Lör 14/2-1518:30 Seriematch Vällingby AIK - Islanders Brostaden arena 2-3
Fre 13/2-1519:00 Seriematch Islanders - IK Vaxholm Childhoodhallen 9-5
Ons 11/2-1520:15 Seriematch Saltsjöbadens IF - Islanders Saltsjöbadens ishall 7-0
Tors 5/2-1519:30 Seriematch Sundbybergs IK - Islanders Thulehallen 3-6
Ons 28/1-1520:00 Seriematch Islanders - Orminge Panthers Childhoodhallen 8-4
Lör 24/1-1517:00 seriematch Skarpnäck AIK - Islanders Zinkensdamm 7-4
Ons 21/1-1520:00 seriematch Islanders - Kista HC Childhoodhallen 5-2
Lör 17/1-1514:30 Seriematch Duvbo IK - Islanderes Thulehallen 4-6
Lör 10/1-1516:00 Seriematch Islanders - Älta IF Childhoodhallen 4-10
Ons 17/12-1420:30 Seriematch Duvbo IK - Islanders Tulehallen 2-6
Ons 10/12-1420:00 Seriematch Kallhälls IF - Islanders Kallhälls ishall 9-4
Lör 6/12-1414:00 Seriematch Islanders - IK Waxholm Childhoodhallen 3-5
Tors 4/12-1419:30 Seriematch Sundbybergs IK - Islanders Tulehallen 4-0
Fre 28/11-1419:10 Seriematch Ormsta HC, hemma Childhoodhallen 2-7
Sön 23/11-1418:00 Seriematch Kista HC - Islanders Husby ishall 7-4
Tis 18/11-1420:10 Seriematch Islanders - Vällingby AIK Chilhoodhallen 5-4
Tis 11/11-1420:10 Seriematch Islanders - Kallhälls IF Childhoodhallen 2-12
Lör 8/11-1418:30 Seriematch IK Waxholm - Islanders XL-Bygghallen 0-7
Tis 4/11-1420:10 Seriematch Islanders - Sundbybergs IK Childhoodhallen 2-4
Sön 2/11-1414:10 Seriematch Islanders - Duvbo IK Childhoodhallen 5-4
Tors 30/10-1419:10 Seriematch Ormsta HC - Islanders Vallentuna ishall 8-7
Sön 26/10-1414:10 Seriematch Islanders - Kista HC Childhoodhallen 7-3
Ons 22/10-1420:00 Seriematch Vällingby AIK - Islanders Brostaden arena 5-3
Lör 11/10-1416:30 Träningsmatch (3x20) Islanders - Orminge Panthers Childhoodhallen 6-1
Sön 5/10-1418:00 Träningsmatch (3x20) Älta - Islanders (b) Älta ishall 3-2
Sön 23/2-1414:00 Seriematch Västerby Panthers HC (h) DBH 11-2
Ons 19/2-1419:30 Seriematch Islanders - Vällingby (b) Brostaden Arena 2-6
Sön 16/2-1411:30 Seriematch Islanders - Kista (h) DBH 6-5
Sön 9/2-1419:00 Seriematch Islanders - Bele (b) Järfälla ishall 6-1
Sön 2/2-1419:00 Seriematch Islanders - Solna (b) Ritorp hall 2 8-4
Fre 24/1-1419:00 Seriematch Islanders - Hanson Brothers (h) DBH 6-1
Lör 18/1-1414:30 Seriematch Islanders - Duvbo (b) Tulehallen, Sundbyberg 6-3
Ons 8/1-1420:00 Seriematch Islanders - Västerort (h) DBH 8-5
Fre 13/12-1319:00 Seriematch Islanders- Nordia (b) Kärrtorps IP 14-2
Ons 11/12-1320:00 Seriematch Islanders-Duvbo IK (h) DBH 4-1
Sön 8/12-1315:30 Seriematch Islanders-Haninge Anchors (b) Torvalla 5-4
Ons 4/12-1320:00 Seriematch Islanders-Solna SK (h) DBH 4-3
Sön 1/12-1318:30 Seriematch Islanders-Brinken IF (b) Danicahallen 5-0
Ons 27/11-1320:00 Seriematch Islanders-Nordia HC (h) DBH 10-7
Lör 23/11-1314:30 Seriematch Islanders-Sundbybergs IK (b) Tulehallen 1-9
Ons 20/11-1320:00 Seriematch Islanders-VAIK (h) DBH 5-3
Ons 13/11-1320:30 Seriematch Islanders-Duvbo (b) Tulehallen 4-3
Lör 9/11-1316:30 seriematch Islanders-Haninge Anchors (h) DBH 1-7
Fre 8/11-1319:30 Seriematch Islanders-Solna SK (b) Ritorp 2 8-6
Sön 3/11-1314:00 Seriematch Islanders-Brinken (h) DBH 4-8
Lör 26/10-1316:30 Seriematch Islanders-Sundbyberg (h) DBH 2-3
Ons 23/10-1319:30 Seriematch Islanders-Vällingby AIK (b) Bostaden Arena 7-5
Sön 20/10-1315:00 Träningsmatch (3x20) Islanders-Kista HC (H) Fondertältet 2-6
Lör 12/10-1316:10 2x15 cup-match Islanders-Vällingby Tulehallen 4-3
Lör 12/10-1313:20 2x15, cup-match Islanders-GV-12 Tulehallen 3-8
Lör 12/10-1308:00 2x15, cup-match Islanders-Duvbo Tulehallen 4-4
Sön 6/10-1319:30 Träningsmatch (3x20) Islanders-Kista HC (b) Husby ishall 5-1
Lör 23/2-1314:30 Seriematch Islanders - Sundbybergs IK (B) Tulehallen 2-4
Tors 21/2-1319:30 Seriematch Islanders - BK Buffalo (Borsten) (H) Fonderhallen 4-3
Tis 19/2-1319:30 Seriematch Islanders - Bromma Bombers (H) Danske Bank Hallen 4-2
Lör 16/2-1316:30 Seriematch Islanders - KTH:s ishockeyförening (H) Danske Bank Hallen 0-5
Lör 9/2-1316:30 Seriematch Islanders - Vällingby AIK (B) Brostaden Arena 12-2
Ons 30/1-1320:00 Seriematch Islanders - Brinkens IF (B) Danicahallen 5-4
Lör 26/1-1316:30 Seriematch Islanders - Duvbo IK (H) Danske Bank Hallen 7-4
Sön 20/1-1320:00 Seriematch Islanders - Bromma Bombers (B) Stora Mossen 8-1
Ons 16/1-1319:30 Seriematch Islanders - Sundbybergs IK (H) Danske Bank Hallen 3-11
Sön 13/1-1319:00 Seriematch Islanders - KTH:s ishockeyförening (B) Danicahallen 6-5
Lör 5/1-1316:30 Seriematch Islanders - Vällingby AIK (h) Danske Bank Hallen 7-1
Ons 19/12-1220:30 Seriematch Islanders - BK Buffalo (b) Zinkendamms IP 3-2
Lör 15/12-1216:30 Seriematch Islanders - Brinkens IF (H) Danske Bank Hallen 4-11
Ons 12/12-1220:30 Seriematch Islanders-Duvbo (b) Tulehallen 1-2
Lör 1/12-1214:30 Seriematch Islanders - Sundbybergs IK (b) Tulehallen 1-3
Tors 29/11-1220:30 Seriematch Islanders - Brinkens IF (b) Danicahallen 3-5
Lör 24/11-1216:30 Seriematch Islanders - KTH:s ishockeyförening (H) Danske Bank Hallen 2-3
Lör 17/11-1218:30 Seriematch Islanders - Vällingby AIK (b) Brostaden Arena 4-1
Ons 14/11-1219:30 Seriematch Islanders - BK Buffalo (Borsten) (H) Danske Bank Hallen 4-1
Sön 4/11-1214:00 Seriematch Islanders - Duvbo IK (H) Danske Bank Hallen 7-2
Tis 30/10-1221:00 Seriematch Islanders - Bromma Bombers (B) Stora Mossen 10-0
Lör 27/10-1219:15 Träningsmatch (3x20) Islanders -GV-12 (b) Ekhallen, Gustavsberg 5-7
Lör 20/10-1218:40 2x15, cup-match Islanders - GV-12 Sundbyberg, DHG final 0-6
Lör 20/10-1214:20 2x15 cup-match Islanders - Saltsjöbaden Thulehallen, Sundbyberg 3-2
Lör 20/10-1212:00 2x15 cup-match Islanders - Örby IS Thulehallen, Sundbyberg 3-1
Sön 14/10-1219:30 Träningsmatch (3x20) Islanders - Viggbyholm (b) Hägernäs ishall 2-6
Sön 7/10-1212:30 Träningsmatch (3x20) Islanders - GV-12 (H) Fonder 4-8
Sön 4/3-1213:00 Seriematch Nynäshamn Danske Bank Hallen 8-4
Sön 26/2-1213:30 Seriematch Västerort (b) Kallhälls ishall 13-0
Tors 16/2-1219:30 Seriematch Islanders - Vendelsö DFH 2-3
Sön 5/2-1214:30 Seriematch Islanders-Sundbyberg (B) Thulehallen 4-6
Tors 2/2-1219:30 Seriematch Älta IF (H) Fonderhallen 2-9
Sön 29/1-1217:30 Seriematch LIHC-Brinken (B) Danicahallen 2-3
Tors 19/1-1219:30 Seriematch Västerhaninge (H) Nassau Fonder Coliseum 2-9
Sön 15/1-1220:00 Seriematch LIHC-Bromma Bombers (B) Stora Mossen 4-1
Tors 12/1-1219:30 Seriematch Stockholm Falcons Nassau Fonder Coliseum 12-2
Sön 8/1-1219:30 Seriematch LIHC-KTH Hockey (B) Danicahallen 3-1
Lör 17/12-1114:30 Seriematch Islanders-Västerort Hockey (H) Nassau Fonder Coliseum 62-0
Ons 14/12-1119:45 Seriematch LIHC-Nynäshamn (B) Folkets hall 7-4
Sön 11/12-1114:30 Seriematch LIHC-Vendelsö (b) Torvalla ishall 3-7
Tors 8/12-1119:30 Seriematch Islanders-Sundbyberg (H) Nassau Fonder Coliseum 5-3
Sön 4/12-1118:30 Seriematch Islanders-Älta (B) Älta ishall 3-9
Lör 26/11-1114:30 Seriematch Islanders-Brinken Nassau Fonder Coliseum 3-2
Tis 22/11-1120:30 Seriematch LIHC-Falcons (B) Husby ishall 8-0
Tors 17/11-1119:30 Seriematch LIHC-Västerhaninge (B) Haribohallen 0-6
Lör 12/11-1114:30 Seriematch Bromma Bombers HC (H) Fonderdome 11-2
Tors 3/11-1119:30 Seriematch KTH-HOCKEY (H) Fonderhallen 4-2
Lör 29/10-1116:45 Träningsmatch (3x20) Träningsmatch/returmöte Värmdö Ekvallen/Gustavsberg 3-2
Lör 22/10-1119:30 Träningsmatch (3x20) Träningsmatch mot Viggbyholm Ishallen Hägernäs 3-4
Lör 15/10-1117:20 2x15 cup-match Viggbyholm, Duvbo cup Tulehallen, Sundbyberg 3-2
Lör 15/10-1110:40 2x15 cup-match Saltsjöbaden Thulehallen 0-3
Lör 15/10-1108:30 2x15, cup-match Duvbo Hockey Thulehallen 7-0
Lör 8/10-1114:30 Träningsmatch (3x20) Träningsmatch mot Värmdö 2 Fonderhallen 1-3
Tjäna pengar-katalogen

E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2019-03-21
Besökare
227780
Genereringstid
0,6250 sekunder