Uppland


Knapp förlust


mot serieledarna Duvbo. En svag andra period avgjorde till deras fördel.



Matchresultat


Bålsta HC-GötaTraneberg 3-4



Vinst i säsongsavslutningen


Urskog - Islanders 1-7(0-2,1-3,0-2)Skott: 14-63

Nyheter forts.


» Live kolla träningen 16/2
» Derbyförlust
» Förlust hemma
» Live sändning 10/2
» Förlust mot GV igen
» Magisk vändning!!!
» GTs Tjejer på Hovet
» Nya målskyttar i Österåker
» Nya tjejer ansluter
» Surt sa räven.
» Vinst mot Salem
» Imponerande vändning
» Vinst mot Högalid.
» Edsbro ångar på i futsal-ligan
» Live sändning match 13/1-19.30
» Sent nyförvärv #1!
» Sent nyförvärv #2!
» Målfyrverkeri av Edsbro
» Fotbollsskolan 2017!
» Info Ny hemsida mm
» Oavgjort mot Vaxholm
» Silver till GT03 i GIC!
» Trettondagen 6 januari 2017
» Alltvåan
» Matcherna inlagda i schemat
» Serien efter jul lottad
» Allettan startar 7 januari
» Fallet fråmåt fortsätter.
» Borta i Eskilstuna
» Ett fall framåt.
» Skridskodisco 10 dec
» Nära poäng mot Skarpan
» Nära en skräll...


Lag och föreningar


A-lag
AIK Hockeyskolan
Åkersberga IBF F05
Arken HC
B-lag
Bele Barkarby IF P99
Defence
Djurgårdens IF IBF P00
Djurgårdens IF IBF P01
Djurgårdens IF IBF P02
Djurgårdens IF IBF P95 B
Djurgårdens IF IBF P97
Djurgårdens IF IBF P98
Djurgårdens IF IBF P99 B
Edsbro IF
Edsbro IF
Edsbro IF
Edsbro IF 05/07 Laget
Gästrike Hälsinge IF
GötaTraneberg IK
Hockeyskolan
IFK Stocksund P04
IFK Täby HC Hockeyskolan
IFK Täby HC Team 00
IFK Täby HC Team 02
IFK Täby HC Team 03
IFK Täby HC Team 05
IFK Täby HC Team 06
IK Rex Herr
J20
Kallhälls IF
Kallhälls IF B-lag
Kallhälls IF Damer
Knarrbacken FC
Knarrbacken FC
Lidingö Islanders HC
Målvakter
Ösbydalens IBK P97
Runby IBK
SDE Hockey Team 04
SDE Hockey Team 05
SDE Hockey Team U15
SFB Lions
Täby HC Domare
TEAM 01
Team 06
Team 09
Team 10
Team 11
THC Vets
Tjejhockey
Viggbyholms IK
Wings Academy
Wings Academy 3
Wings Academy 4
Wings Academy 5
Wings Cup
Wings Cup 1
Wings Cup 2
Wings Cup 3
Wings Cup 4
Wings Cup 5
X-Wings, Arlanda

Spelade matcher


Duvbo - RIBK 10-7
Bålsta HC-GötaTraneberg 3-4
U16 Div 1 Fortsättning GT 1-4
GötaTraneberg-Gripen HC N 4-3
Urskog - Islanders 1-7
Camelen-GT 3-0
Haninge Anchors HC 2 - 4-3OT
Bålsta - GötaTraneberg .
U16 Div 1 Fortsättning Hu 4-0
Eskilstuna Linden-GötaTra 6-5

Kommande matcher


Tyresö Hanviken - GötaTraneberg
GötaTraneberg-Trångsunds IF
GötaTraneberg - Värmdö
Bucks-GT
Åker/Strängnäs - GötaTraneberg
RIBK - Råsunda
GötaTraneberg - Åker/Strängnäs
ev Värmdö - GötaTraneberg
ev Värmdö - GötaTraneberg
GötaTraneberg - Tyresö Hanviken
Meny
Nyheter
Katalog
Funktioner
Spelbord.se - Köp biljardbord här! - Airhockey.se - Biljardbord - Fanshop.se - Supporterprylar - Biljard.nu