Månadens Profil!
Inlagd: 22 mars 2007
Denna månad är det en ledare som tar hem priset. Bengt "Becke" Wikström är det som tar hem priset, klicka på läs mer för att veta varför;)
Becke får det åtrovärda priset för sin magnifikt smarta "jag smiter över banan nu när det är frislag" löpning iklädd kostym på Alliansens A-plan en vanlig torsdag. Det Becke inte räknat med var att Sjöberg kastar iväg ett snabbt utkast mitt i banan, Felix jobbar hem, men ser inte Becke som just kommit över halva plan, och totalkolliderar med denne, som blir klockrent golvad. Kul tyckte vi andra i alla fall!
Vi ska även nämna Becke för sitt otroliga hjärta för laget och föreningen. Han har varit med sen vi var små knattar, och verkar inte tröttnat än trots ett antal "jag kommer sluta inför nästa säsong". Han brinner för grabbarna i laget, och älskar sporten innebandy. Utan denna fantastiska person, så hade det inte sett så bra ut som det gör idag..
Grattis Becke!!
Tillbaka