IBK Dalen P-99  
Sidan är obetald och kommer att inaktiveras inom kort. Om ni vill ha sidan kvar så måste sidan betalas.
Har det blivit något fel ta kontakt med info@lagsidan.se. Ange då också vilket lag/klubb det är frågan om.

Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Sön 30/3-1415:00 00:orna Match mor SävarTäfteå (00:or) Musköten -
Mån 24/3-1419:15 00:orna Match mot Vännäs (00:orna) Hammarhallen 2-3
Sön 23/3-1412:00 Division 2 IBF Dalen - Sandåkerns SK P99/99 Musköten -
Sön 16/3-1414:00 00:orna Match mot GUIF (00:orna) Sjöfruhallen -
Lör 15/3-1411:00 Division 3 Sandåkers SK P-99/Vit - IBF Dalen Vildmannahallen -
Sön 9/3-1411:00 Division 2 Umeå City P 98/1 - IBF Dalen Exelarena -
Lör 22/2-1412:00 Division 2 och 3 IBF Dalen - GUIF Svart Musköten -
Lör 15/2-1410:00 Division 2 Sandåkerns SK P-98 - IBF Dalen Exelarena -
Sön 9/2-1412:45 DM Final UDM mot GUIF Sjöfruhallen -
Lör 8/2-1409:30 Division 3 IBF Dalen - Umeå City P98/2 Vildmannahallen -
Lör 1/2-1416:00 Division 2 och 3 Obbola IK - IBF Dalen Olasjöhallen -
Lör 18/1-1413:00 Division 2 IBF Dalen - Håknäs IF Vildmannahallen -
Sön 12/1-1415:00 Division 3 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå Musköten -
Fre 3/1-1418:10 Paradiscupen SIK - IBF Dalen Sporthushallen -
Fre 3/1-1413:15 Paradiscupen IBF Dalen - Umeå City IBF Nolaskolan -
Tors 2/1-1420:30 Paradiscupen IBF Dalen - Team Boden IBF Nolaskolan -
Tors 2/1-1414:10 Paradiscupen ÖIB S - IBF Dalen Skyttisarena -
Sön 22/12-1312:00 Division 3 IBF Dalen - Sandåkerns SK P99/vit Musköten -
Sön 15/12-1310:00 Division 2 Sandåkers SK P-99/99 - IBF Dalen Exelarena -
Sön 8/12-1312:00 Division 2 och 3 GUIF Svart - IBF Dalen Sjöfruhallen -
Fre 6/12-1319:30 DM Obbola IK - IBF Dalen Olasjöhallen, Obbola -
Sön 1/12-1311:00 Division 2 IBF Dalen - Umeå City P98/1 Vildmannahallen 1-5
Lör 23/11-1315:00 Division 2 Håknäs IF - IBF Dalen Norrskenshallen, Nordmaling 8-4
Lör 16/11-1310:30 Division 3 Umeå City P 98/2 - IBF Dalen Exelarena 2-4
Sön 10/11-1316:00 Division 2 och 3 IBF Dalen - Obbola IK Vildmannahallen 1-2
Lör 2/11-1312:00 Division 3 Sävar Täfteå IK - IBF Dalen Täfteåhallen 5-1
Lör 26/10-1314:00 Division 2 IBF Dalen - Sandåkerns SK P98 Musköten 0-6
Sön 13/10-1316:00 DM Umeå City IBF - IBF Dalen Ersängshallen 1-5
Fre 27/9-1317:30 Träningsmatch Träningsmatch mot Sandåkern Exelarena 5-5
Lör 14/9-1312:00 Umeå Floorball Festival Merikoski SBT - IBF Dalen Sporthushallen -
Lör 14/9-1309:40 Umeå Floorball Festival Öjebyns IBF Blå -IBF Dalen Excel Arena Väst -
Fre 13/9-1317:00 Umeå Floorball Festival IBF Dalen -Obbola IK Ersängshallen -
Lör 23/3-1314:00 Ankarspelen BK Sundsvall - IBF Dalen Sporthus B -
Lör 23/3-1308:45 13-dagscupen Klockarbergets BK - IBF Dalen Skönsberg 4-3
Fre 22/3-1318:00 Ankarspelen IBF Dalen - Hammardal Skönsberg 4-2
Sön 17/3-1311:30 Division 7-8 IBF Dalen - Sävar IBF Musköten -
Tors 14/3-1317:30 Division 8 GUIF Svart - IBF Dalen Sjöfruhallen -
Tors 28/2-1318:45 Division 7 GUIF /vit - IBF Dalen Sjöfruhallen -
Lör 23/2-1317:00 Division 7 IBF Dalen - Umeå City /Snipers Musköten -
Sön 17/2-1313:00 Division 8 Strands IK - IBF Dalen Hammarhallen 1-2
Lör 2/2-1312:00 Division 7-8 IBF Dalen - Vindelns IF Musköten 5-2
Sön 20/1-1312:00 Division 8 IBF Dalen - Umeå City/Sharks Musköten -
Lör 12/1-1312:00 Divison 7 Täfteå IK - IBF Dalen Täftehallen -
Tors 3/1-1322:30 Storvretacupen GUIF - IBF Dalen Allianshallen, Uppsala -
Tors 3/1-1318:00 Storvretacupen IBF Dalen - Gävle GIK Uppsala 5-3
Tors 3/1-1313:15 Storvretacupen IBF Dalen - Bro IK Allianshall C 2-2
Ons 2/1-1321:45 Storvretacupen Alunda IBF - IBF Dalen Bolandsskolan 4-5
Ons 2/1-1316:30 Storvretacupen IBF Dalen - Ekerö IK Stenhagens Kulturcentrum 2-1
Sön 23/12-1214:00 Division 7-8 Sävar IBF - IBF Dalen Sävaråhallen -
Lör 15/12-1210:30 Division 8 IBF Dalen - GUIF /svart Musköten -
Lör 8/12-1214:30 Division 7 Umeå City/Snipers - IBF Dalen Exel Arena Öst -
Lör 1/12-1212:00 Division 8 IBF Dalen - Strands IK Musköten -
Lör 24/11-1219:00 Newbody Cup Dalen - Umeå City / Sharks Skyttis Arena -
Lör 24/11-1216:30 Newbody Cup Örnsköldsvik / Norra - Dalen Skyttis Arena -
Lör 24/11-1211:30 Newbody Cup Sandåkern - Dalen Örnsköldsviks sporthall -
Lör 24/11-1209:00 Newbody Cup Dalen - GUIF/Svart Örnsköldsviks sporthall 3-6
Lör 17/11-1216:00 Division 7 IBF Dalen - GUIF /vit Musköten -
Sön 4/11-1214:00 Division 7-8 Vindelns IF - IBF Dalen FritidsCentrum 7-3
Lör 27/10-1211:00 Divison 7 IBF Dalen - Täfteå IK Musköten -
Lör 20/10-1210:00 Division 8 Umeå City /Sharks - IBF Dalen Exel Arena Öst -
Sön 14/10-1211:00 DM Umeå City /Sharks - IBF Dalen Vildmannahallen 3-2
Sön 23/9-1215:00 Umeå Floorball Festival Dalen - Örnsköldsviks IB Vildmannahallen (I20) -
Sön 23/9-1208:00 Umeå Floorball Festival Slutspelsmatcher eller placeringsmatcher - -
Lör 22/9-1217:30 Umeå Floorball Festival KAIS Mora UIF-IBF Dalen Ersängshallen -
Lör 22/9-1214:15 Umeå Floorball Festival Umeå City IBF-IBF Dalen Sjöfruhallen -
Lör 22/9-1209:40 Umeå Floorball Festival IBF Dalen-Öjebyns IBF Vit Sjöfruhallen -
Fre 21/9-1221:00 Umeå Floorball Festival IBF Dalen-Granlo BK Sjöfruhallen -
Sön 25/3-1214:30 Ankarspelen IBK Dalen-ÖIB Skönsberg 4-0
Sön 25/3-1209:30 Ankarspelen BK Sundsvall-IBK Dalen Hagahallen 12-1
Lör 24/3-1219:00 Ankarspelen IBK Dalen-Jemtland IB Hagahallen 9-6
Lör 24/3-1211:00 Ankarspelen Klockarbergets BK - IBK Dalen Skönsberg 2-7
Lör 24/3-1208:45 Ankarspelen IBK Dalen - Granlo BK Skönsberg 3-3
Fre 23/3-1219:30 Ankarspelen Vattjom Vipers - IBK Dalen Skönsberg 1-12
Lör 17/3-1216:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Umeå City /Sharks Musköten 7-2
Lör 10/3-1213:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - GUIF /Carlshöjd Musköten 2-2
Tors 1/3-1219:30 VW Eos P-99 Strands IK - IBK Dalen Vännäsbyhallen, Vännäsbyskola 9-5
Sön 26/2-1213:30 VW Eos P-99 GUIF /Svart - IBK Dalen Sjöfruhallen 6-7
Lör 18/2-1209:00 VW Eos P-99 Sandåkern SK /Vit - IBK Dalen Gamlia Arena Väst, nya innebandyhallen 5-4
Lör 11/2-1215:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Hörnefors IF Musköten 2-2
Lör 28/1-1210:00 VW Eos P-99 Umeå City /Sharks - IBK Dalen Gamilia Arena Öst, nya innebandyhallen 11-5
Lör 21/1-1210:00 VW Eos P-99 GUIF / Carlshöjd - IBK Dalen Sjöfruhallen 2-8
Sön 15/1-1213:30 VW Eos P-99 IBK Dalen - Strands IK Musköten 2-2
Sön 8/1-1217:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - GUIF Svart Musköten 5-3
Fre 6/1-1209:40 Paradiscupen Match 3-4 pris Örnsköldsvik 1-0
Tors 5/1-1217:20 Paradiscupen Semifinal IBK Dalen - ÖIB N Sporthallen 0-1
Tors 5/1-1210:30 Paradiscupen Umeå City IBF - IBK Dalen Örnsköldsvik 1-2
Ons 4/1-1213:50 Paradiscupen Umeå City - IBK Dalen Nolahallen 0-5
Ons 4/1-1210:30 Paradiscupen ÖIB S - IBK Dalen Sporthushallen -
Tis 3/1-1218:15 Paradiscupen IBK Dalen - Timrå IBC lag 2 Skyttis 3-2
Tis 3/1-1215:00 Paradiscupen IBK Dalen - Obbola IK Nolahallen 3-3
Sön 18/12-1114:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Sandåkerns SK / Vit Musköten 4-6
Lör 10/12-1111:30 VW Eos P-99 Hörnefors IF - IBK Dalen Bråvallahallen, Hörnefors 3-9
Fre 9/12-1118:00 DM IBK Dalen - Sandåkerns SK Gamlia Arena VÄST 4-5
Lör 26/11-1109:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Umeå City /Sharks Musköten -
Lör 19/11-1110:30 VW Eos P-99 IBK Dalen - GUIF /Carlshöjd Musköten -
Sön 13/11-1110:30 VW Eos P-99 Strands IK - IBK Dalen Hammarhallen, Vännäs 2-0
Sön 6/11-1109:00 VW Eos P-99 Guif /Svart - IBk Dalen Sjöfruhallen -
Lör 29/10-1116:00 VW Eos P-99 Sandåkerns Sk /Vit - IBK Dalen Vildmannahallen 4-6
Lör 22/10-1113:30 VW Eos P-99 IBK Dalen - Hörnefors IF Musköten 5-1
Lör 15/10-1114:30 DM Umeå City Sharks- IBK Dalen Vildmannahallen 3-4
Sön 3/4-1112:30 Umecupen Moälvens IBK - IBK Dalen Ålidhemshallen -
Lör 2/4-1113:15 Umecupen IBK Dalen - Umeå City Sharks IKSU 10-0
Fre 1/4-1119:00 Umecupen GUIF Fighters - IBK Dalen Gammliahallen -
Lör 19/3-1112:00 VW Passat P-98 IBK Dalen - Vindelns IF Musköten 3-6
Mån 14/3-1118:00 VW Eos P-99 Obbola IK - IBK Dalen Olasjöhallen 6-3
Sön 27/2-1112:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Sandåkerns SK/Vit Musköten 3-10
Sön 20/2-1116:00 VW Passat P-98 Umeå IK/Svart - IBK Dalen Vildmannahallen 6-5
Sön 13/2-1119:00 VW Eos P-99 IBK Dalen /1 - Umeå City IBF /Sharks Musköten 3-1
Lör 12/2-1117:00 VW Passat P-98 GUIF /FC - IBK Dalen Sjöfruhallen 9-0
Sön 6/2-1112:00 VW Eos P-99 Täfteå IK- IBK Dalen Täftehallen 9-4
Lör 5/2-1113:00 VW Passat P-98 IBK Dalen - Ersboda SK Musköten 3-5
Sön 30/1-1112:00 VW Passat P-98 IBK Dalen - Obbola IK Sporthushallen -
Lör 29/1-1114:30 VW Eos P-99 IBK Dalen - Strands IK Ersängsskolan -
Lör 22/1-1113:30 VW Eos P-99 Holmsund City IBC /IBK Dalen Storsjöhallen 6-1
Sön 16/1-1111:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - GUIF / Carlshöjd Musköten 4-9
Lör 15/1-1110:00 VW Passat P-98 IBK Dalen - Strands IK Musköten 0-6
Sön 9/1-1113:20 Paradiscupen Prisutdelning Sporthushallen -
Sön 9/1-1112:10 Paradiscupen Strands IK Gul - IBK Dalen Lag 2 Sporthushallen -
Sön 9/1-1111:35 Paradiscupen IBK Dalen Lag 1 - Strands IK Grön Sporthushallen -
Sön 9/1-1109:45 Paradiscupen Rönnskär Railcare IF - IBK Dalen Lag 2 Parkhallen -
Sön 9/1-1109:10 Paradiscupen Gammelstads IF - IBK Dalen Lag 1 Sporthushallen -
Lör 8/1-1121:00 Paradiscupen ÖIB Södra - IBK Dalen Lag 2 Högland -
Lör 8/1-1119:45 Paradiscupen IBK Dalen Lag 1- Umeå City IBF Skyttis -
Lör 8/1-1119:45 Paradiscupen IBK Dalen Lag 2 - Hörnefors IF Högland -
Lör 8/1-1118:35 Paradiscupen GUIF Fighters - IBK Dalen Lag 1 Skyttis -
Lör 8/1-1116:10 Paradiscupen IBK Dalen Lag 1 / ÖIB Norra Högland -
Lör 8/1-1113:45 Paradiscupen IBK Dalen Lag 2 - Timrå IBC Skyttis -
Sön 19/12-1016:00 VW Passat P-98 Vindels IF P98 - IBK Dalen FritidsCentrum Vindeln 12-3
Lör 18/12-1015:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Obbola IK Musköten 7-3
Sön 12/12-1016:00 VW Eos P-99 Sandåkerns SK /Vit - IBK Dalen Musköten 8-7
Tis 7/12-1018:00 Träningsmatch IBK Dalen - Obbola IK Noliahallen Öst 11-3
Sön 28/11-1017:00 VW Eos P-99 Umeå City IBF /Sharks - IBK Dalen Vildmannahallen 8-3
Lör 27/11-1016:30 VW Passat P-98 IBK Dalen - Umeå IK/Svart Musköten 1-4
Sön 21/11-1015:00 VW Passat P-98 IBK Dalen - GUIF P-99/FC Musköten 5-4
Sön 14/11-1015:30 VW Passat P-98 Ersboda SK P-98- IBK Dalen Ersängsskolan Ersboda 8-2
Lör 13/11-1014:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Täfteå Vildmannahallen 4-5
Sön 7/11-1016:00 VW Eos P-99 Strands IK - IBK Dalen Hammarhallen Vännäs 7-4
Lör 6/11-1017:30 VW Passat P-98 Obbola IK P-98 - IBK Dalen Olasjöhallen Obbola 1-8
Sön 31/10-1015:00 VW Eos P-99 IBK Dalen - Holmsund City IBC Musköten 7-7
Lör 30/10-1016:00 Träningsmatch Umeå City- IBK Dalen Sporthushallen, Ersboda 11-1
Sön 24/10-1011:00 VW Passat P-98 Strands IK P-98 - IBK Dalen Hammarhallen Vännäs 5-5
Lör 23/10-1015:00 VW Eos P-99 GUIF IFp99/Carlshöjd - IBK Dalen Sjöfruhallen Tomtebo 4-6
Sön 11/4-1012:00 Umecupen Obbola IK - IBK Dalen Musköten 1-7
Lör 10/4-1017:45 Umecupen Umeå City Snipers-IBK Dalen Musköten 1-5
Lör 10/4-1015:30 Umecupen IBK Dalen - Moälvens IBK Musköten 8-0
Lör 10/4-1011:30 Umecupen IBK Dalen - GUIF Musköten 6-3
Sön 21/3-1014:00 Kommunserie Obbola IK - IBK Dalen /2 Olasjöhallen -
Sön 21/3-1013:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - Röbäcks IF Musköten -
Sön 28/2-1012:00 Kommunserie Obbola IK - IBK Dalen /1 Olasjöhallen 4-7
Sön 28/2-1009:30 Kommunserie IBK Dalen /2 - Umeå City IBF /Flyers Musköten 7-6
Lör 20/2-1016:30 Kommunserie IBK Dalen /1 - IBK Dalen /2 Musköten 6-11
Lör 13/2-1010:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - GUIF / Carlshöjd Musköten 1-11
Lör 13/2-1009:00 Kommunserie IBK Dalen /2 - Strands IK Musköten 10-4
Lör 30/1-1013:30 Kommunserie Ersboda SK - IBK Dalen /1 Ersängsskolan 3-4
Lör 30/1-1010:30 Kommunserie GUIF Carlshöjd - IBK Dalen/2 Sjöfruhallen 2-7
Lör 23/1-1010:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - Umeå City IBF /Flyers Musköten 4-5
Lör 23/1-1009:00 Kommunserie IBK Dalen /2 - Röbäcks IF Musköten 8-3
Sön 17/1-1016:00 Kommunserie Strands IK - IBK Dalen /1 Hammarhallen, Vännäs 4-4
Sön 17/1-1013:00 Kommunserie Ersboda SK - IBK Dalen /2 Gammliahallen 5-2
Mån 4/1-1008:30 13-dagscupen IBK Dalen - Ersboda SK Sporthushallen 2-4
Sön 3/1-1018:15 13-dagscupen GUIF Fighters - IBK Dalen Vildmannahallen 5-6
Lör 2/1-1019:45 13-dagscupen IBK Dalen - Hörnefors IF Vildmannahallen 4-4
Lör 2/1-1015:15 13-dagscupen IBK Dalen - KFUM Sporthushallen 5-3
Lör 2/1-1012:15 13-dagscupen IBK Dalen P99 - IBK Dalen P-00 Sporthushallen 10-1
Sön 20/12-0917:00 Kommunserie Röbäcks IF - IBK Dalen /1 Elofssonshallen 0-4
Sön 20/12-0910:30 Kommunserie IBK Dalen /2 - Obbola IK Musköten 8-5
Lör 12/12-0910:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - Obbola OK Musköten 13-4
Lör 12/12-0910:00 Kommunserie Umeå City IBF/Flyers - IBK Dalen /2 Elofssonhallen 4-10
Sön 29/11-0911:00 Kommunserie IBK Dalen /2 - IBK Dalen /1 Musköten 5-1
Lör 21/11-0910:30 Kommunserie Strands IK - IBK Dalen /2 Hammarhallen Vännäs 6-6
Lör 21/11-0909:30 Kommunserie GUIF /Carlshöjd - IBK Dalen /1 Sjöfruhallen 5-2
Sön 8/11-0915:30 Kommunserie IBK Dalen /2 - GUIF /Carlshöjd Vildmannahallen 8-6
Sön 8/11-0912:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - Ersboda SK Musköten 4-11
Sön 1/11-0910:00 Kommunserie Umeå City IBF /Flyers - IBK Dalen /1 Elofssonshallen 10-1
Sön 1/11-0909:00 Kommunserie Röbäcks IF - IBK Dalen/ 2 Elofssonshallen 5-20
Lör 24/10-0913:00 Kommunserie IBK Dalen /2 - Ersboda SK Musköten 3-10
Lör 24/10-0911:00 Kommunserie IBK Dalen /1 - Strands IK Musköten 9-5
Sön 18/10-0917:00 Träningsmatch Obbola IK - IBK Dalen /2 Obbola Sporthall 8-10
Sön 11/10-0917:00 Träningsmatch IBK Dalen /1 - Obbola IK Grubbeskolans Gymnastikhall 8-4





Biljardbord   |  Biljard   |  Air hockey   |  Fotbollsspel/bord

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Tjäna pengar-katalogen

 



E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2014-06-26
Besökare
40728
Genereringstid
0,4844 sekunder