Korpbowling Allsvenskan 2021-2022
                   
Tabell Allsvenskan
1 Tandtrollen   1 1 0 0 0 +10 3
2 Team Hermansson   1 1 0 0 0 +6 3
3 Team Loft   1 0 1 0 0 0 2
4 Team Ståhl   1 0 1 0 0 0 2
5 Hjo Energi   1 0 0 1 0 0 1
6 Hjo Floran   1 0 0 1 0 0 1
7 Thunderstrike   1 0 0 0 1 -6 0
8 Mölltorp Bygg   1 0 0 0 1 -10 0
                   
 
                   
Veckans lagslagning              
1 Team Hermansson 959            
                   
Årets bästa lagresultat              
1 Team Hermansson 959            
2 Team Loft 927            
3 Team Ståhl 888            
                   
Årets bästa mixresultat              
1 Team Loft 342            
2 Thunderstrike 319            
3 Team Hermansson   318            
                   
Årets bästa på 1-serie              
1 Christer Hermansson 201            
2 Sebastian Lupomech 195            
3 Marianne Friber 189            
                   
                   
Spelprogram Allsvenskan
                   
Måndag 13 september kl:19.00 Omgång 1
Bana 1-2 Team Loft - Hjo Floran       6-6
Bana 3-4 Mölltorp Bygg - Tandtrollen       1-11
Bana 5-6 Thunderstrike - Team Hermansson       3-9
Bana 7-8 Team Ståhl - Hjo Energi       6-6
                   
Måndag 27 september kl:19.00 Omgång 2
Bana 1-2 Hjo Floran - Tandtrollen       0-0
Bana 3-4 Team Hermansson - Team Loft       0-0
Bana 5-6 Hjo Energi - Mölltorp Bygg       0-0
Bana 7-8 Team Ståhl - Thunderstrike       0-0
                   
Måndag 11 oktober kl:19.00 Omgång 3
Bana 1-2 Team Hermansson - Hjo Floran       0-0
Bana 3-4 Tandtrollen - Hjo Energi       0-0
Bana 5-6 Team Loft - Team Ståhl       0-0
Bana 7-8 Mölltorp Bygg - Thunderstrike       0-0
                   
Måndag 25 oktober kl:19.00 Omgång 4
Bana 1-2 Team Ståhl - Team Hermansson       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Mölltorp Bygg - Team Loft       0-0
                   
Måndag 8 november kl:19.00 Omgång 5
Bana 1-2 Hjo Energi - Thunderstrike       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Hjo Floran       0-0
Bana 5-6 Team Hermansson - Mölltorp Bygg       0-0
Bana 7-8 Tandtrollen - Team Loft       0-0
                   
Måndag 22 november kl:19.00 Omgång 6
Bana 1-2 Hjo Floran - Thunderstrike       0-0
Bana 3-4 Mölltorp Bygg - Team Ståhl       0-0
Bana 5-6 Team Loft - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Tandtrollen - Team Hermansson       0-0
                   
Måndag 6 december kl:19.00 Omgång 7
Bana 1-2 Team Ståhl - Tandtrollen       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Team Loft       0-0
Bana 5-6 Mölltorp Bygg - Hjo Floran       0-0
Bana 7-8 Hjo Energi - Team Hermansson       0-0
                   
Måndag 3 januari kl:19.00 Omgång 8
Bana 1-2 Hjo Floran - Team Loft       0-0
Bana 3-4 Tandtrollen - Mölltorp Bygg       0-0
Bana 5-6 Team Hermansson - Thunderstrike       0-0
Bana 7-8 Hjo Energi - Team Ståhl       0-0
                   
Måndag 17 januari kl:19.00 Omgång 9
Bana 1-2 Tandtrollen - Hjo Floran       0-0
Bana 3-4 Team Loft - Team Hermansson       0-0
Bana 5-6 Mölltorp Bygg - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Thunderstrike - Team Ståhl       0-0
                   
Måndag 31 januari kl:19.00 Omgång 10
Bana 1-2 Hjo Floran - Team Hermansson       0-0
Bana 3-4 Hjo Energi - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Team Ståhl - Team Loft       0-0
Bana 7-8 Mölltorp Bygg - Thunderstrike       0-0
                   
Måndag 14 februari kl:19.00 Omgång 11
Bana 1-2 Team Hermansson - Team Ståhl       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Mölltorp Bygg - Team Loft       0-0
                   
Måndag 28 februari kl:19.00 Omgång 12
Bana 1-2 Thunderstrike - Hjo Energi       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Hjo Floran       0-0
Bana 5-6 Mölltorp Bygg - Team Hermansson       0-0
Bana 7-8 Team Loft - Tandtrollen       0-0
                   
Måndag 14 mars kl:19.00 Omgång 13
Bana 1-2 Thunderstrike - Hjo Floran       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Mölltorp Bygg       0-0
Bana 5-6 Hjo Energi - Team Loft       0-0
Bana 7-8 Team Hermansson - Tandtrollen       0-0
                   
Måndag 28 mars kl:19.00 Omgång 14
Bana 1-2 Tandtrollen - Team Ståhl       0-0
Bana 3-4 Team Loft - Thunderstrike       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Mölltorp Bygg       0-0
Bana 7-8 Team Hermansson - Hjo Energi       0-0




Foosball   |  Biljardbord   |  Biljard   |  Bordtennisbord

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer
HJO BOWLINGCENTER RESTAURANG EKEN