Korpbowling Allsvenskan 2020-2021
                   
Tabell Allsvenskan
1 Hjo Energi   3 3 0 0 0 +17 9
2 Hjo Floran   3 3 0 0 0 +16 9
3 Team Loft   3 1 0 1 1 +2 4
4 Team Ståhl   3 0 2 0 1 -8 4
5 Thunderstrike   3 1 0 1 1 -8 4
6 Team Hermansson   3 1 0 0 2 0 3
7 Tandtrollen   3 1 0 0 2 -7 3
8 Team Björot   3 0 0 0 3 -12 0
                   
 
                   
Veckans lagslagning              
1 Hjo Floran & Team Ståhl 959            
                   
Årets bästa lagresultat              
1 Hjo Floran 1089            
2 Team Hermansson 1072            
3 Hjo Energi 982            
                   
Årets bästa mixresultat              
1 Hjo Floran 405            
2 Team Hermansson 347            
3 Hjo Energi / Tandtrollen 331            
                   
Årets bästa på 1-serie              
1 P-O Loft 230            
2 Anders (Hjo Energi) 219            
3 Fredrik Hermansson 210            
                   
                   
Spelprogram Allsvenskan
                   
Måndag 21 september kl:19.00 Omgång 1
Bana 1-2 Team Loft - Hjo Floran       4-8
Bana 3-4 Team Björot - Tandtrollen       4-8
Bana 5-6 Thunderstrike - Team Hermansson       0-10
Bana 7-8 Team Ståhl - Hjo Energi       2-10
                   
Måndag 5 oktober kl:19.00 Omgång 2
Bana 1-2 Hjo Floran - Tandtrollen       10-2
Bana 3-4 Team Hermansson - Team Loft       3-9
Bana 5-6 Hjo Energi - Team Björot       9-3
Bana 7-8 Team Ståhl - Thunderstrike       6-6
                   
Måndag 19 oktober kl:19.00 Omgång 3
Bana 1-2 Team Hermansson - Hjo Floran       4-8
Bana 3-4 Tandtrollen - Hjo Energi       3-6
Bana 5-6 Team Loft - Team Ståhl       6-6
Bana 7-8 Team Björot - Thunderstrike       5-7
                   
Måndag 2 november kl:19.00 Omgång 4
Bana 1-2 Team Ståhl - Team Hermansson       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Team Björot - Team Loft       0-0
                   
Måndag 16 november kl:19.00 Omgång 5
Bana 1-2 Hjo Energi - Thunderstrike       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Hjo Floran       0-0
Bana 5-6 Team Hermansson - Team Björot       0-0
Bana 7-8 Tandtrollen - Team Loft       0-0
                   
Måndag 30 november kl:19.00 Omgång 6
Bana 1-2 Hjo Floran - Thunderstrike       0-0
Bana 3-4 Team Björot - Team Ståhl       0-0
Bana 5-6 Team Loft - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Tandtrollen - Team Hermansson       0-0
                   
Måndag 14 december kl:19.00 Omgång 7
Bana 1-2 Team Ståhl - Tandtrollen       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Team Loft       0-0
Bana 5-6 Team Björot - Hjo Floran       0-0
Bana 7-8 Hjo Energi - Team Hermansson       0-0
                   
Måndag 11 januari kl:19.00 Omgång 8
Bana 1-2 Hjo Floran - Team Loft       0-0
Bana 3-4 Tandtrollen - Team Björot       0-0
Bana 5-6 Team Hermansson - Thunderstrike       0-0
Bana 7-8 Hjo Energi - Team Ståhl       0-0
                   
Måndag 25 januari kl:19.00 Omgång 9
Bana 1-2 Tandtrollen - Hjo Floran       0-0
Bana 3-4 Team Loft - Team Hermansson       0-0
Bana 5-6 Team Björot - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Thunderstrike - Team Ståhl       0-0
                   
Måndag 8 februari kl:19.00 Omgång 10
Bana 1-2 Hjo Floran - Team Hermansson       0-0
Bana 3-4 Hjo Energi - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Team Ståhl - Team Loft       0-0
Bana 7-8 Team Björot - Thunderstrike       0-0
                   
Måndag 22 februari kl:19.00 Omgång 11
Bana 1-2 Team Hermansson - Team Ståhl       0-0
Bana 3-4 Thunderstrike - Tandtrollen       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Hjo Energi       0-0
Bana 7-8 Team Björot - Team Loft       0-0
                   
Måndag 8 mars kl:19.00 Omgång 12
Bana 1-2 Thunderstrike - Hjo Energi       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Hjo Floran       0-0
Bana 5-6 Team Björot - Team Hermansson       0-0
Bana 7-8 Team Loft - Tandtrollen       0-0
                   
Måndag 22 mars kl:19.00 Omgång 13
Bana 1-2 Thunderstrike - Hjo Floran       0-0
Bana 3-4 Team Ståhl - Team Björot       0-0
Bana 5-6 Hjo Energi - Team Loft       0-0
Bana 7-8 Team Hermansson - Tandtrollen       0-0
                   
Måndag 5 april kl:19.00 Omgång 14
Bana 1-2 Tandtrollen - Team Ståhl       0-0
Bana 3-4 Team Loft - Thunderstrike       0-0
Bana 5-6 Hjo Floran - Team Björot       0-0
Bana 7-8 Team Hermansson - Hjo Energi       0-0




Foosball   |  Biljardbord   |  Biljard   |  Bordtennisbord

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer
ICA SUPERMARKET HJO