Sidan är obetald och kommer att inaktiveras inom kort. Om ni vill ha sidan kvar så måste sidan betalas.
Har det blivit något fel ta kontakt med info@lagsidan.se. Ange då också vilket lag/klubb det är frågan om.

Matcher

Visa: | Matcharkiv

Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Lör 21/2-1514:00 Div 2 Flemingsberg - Värmdö Visättra -
Lör 21/2-1512:00 Div 1 Södertälje - Flemingsberg Telgerinken -
Ons 18/2-1518:40 Div 2 Åker/Strängnäs - Flemingsberg Strängnäs ishall -
Ons 18/2-1518:30 Div 1 Flemingsberg - Värmdö Visättra -
Ons 11/2-1518:30 Div 1 Flemingsberg - Nyköping Visättra -
Lör 7/2-1512:00 Div 2 Flemingsberg - Huddinge Visättra -
Lör 7/2-1511:30 Div 1 Huddinge - Flemingsberg Björkängshallen -
Ons 4/2-1518:30 Div 1 Flemingsberg - Trångsund Visättra -
Lör 31/1-1514:30 Div 1 Flemingsberg - Tullinge Visättra -
Tors 29/1-1519:30 Div 2 Haninge - Flemingsberg Torvalla B-hall -
Tis 27/1-1519:30 Div 1 Haninge - Flemingsberg Torvalla -
Lör 24/1-1512:00 Div 2 Flemingsberg - Hanviken Visättra -
Ons 21/1-1518:30 Div 1 Flemingsberg - Djurgården Visättra -
Lör 17/1-1517:10 Div 2 Älta - Flemingsberg Ältahallen -
Lör 17/1-1513:00 Div 1 Tumba - Flemingsberg Tumba Ishuset -
Fre 16/1-1519:00 Div 2 Flemingsberg - MB Visättra -
Ons 14/1-1518:30 Div 1 Flemingsberg - Järna Visättra -
Tors 18/12-1419:00 Div 1 Nacka - Flemingsberg Nacka ishall -
Lör 13/12-1412:00 Div 1 Flemingsberg - Södertälje Visättra -
Ons 10/12-1418:45 Div 2 Värmdö - Flemingsberg Ekhallen -
Sön 7/12-1411:00 Div 2 Flemingsberg - Åker/Strängnäs Visättra -
Mån 1/12-1419:45 Div 1 Värmdö - Flemingsberg Ekhallen -
Lör 29/11-1415:00 Div 2 Flemingsberg - Visby/Roma Visättra -
Lör 29/11-1400:00 Div 2 Flemingsberg Visby/Roma Visättra -
Ons 26/11-1419:30 Div 1 Nyköping - Flemingsberg Rosvalla Stora hallen -
Lör 22/11-1414:30 Div 1 Flemingsberg - Huddinge Visättra -
Fre 21/11-1418:30 Div 2 Huddinge IK - Flemingsberg Björkängshallen -
Ons 12/11-1420:00 Div 1 Trångsund - Flemingsberg Stortorpshallen -
Sön 9/11-1416:30 Div 2 Flemingsberg - Haninge Visättra -
Lör 8/11-1414:00 Div 1 Tullinge - Flemingsberg Fastighetsbyråns ishall -
Tors 6/11-1419:00 Div 2 Hanviken - Flemingsberg Fontanahallen -
Ons 5/11-1418:30 Div 1 Flemingsberg - Haninge Visättra -
Ons 29/10-1418:00 Ghost Cup Flemingsberg - XXX Visättra -
Lör 25/10-1413:10 Div 1 Djurgården - Flemingsberg Mälarhöjdens Ishall -
Lör 25/10-1412:30 Div 2 Flemingsberg - Älta Visättra -
Ons 22/10-1418:30 Div 1 Flemingsberg - Tumba Visättra -
Tis 21/10-1418:30 Div 2 MB - Flemingsberg LW Hallen -
Sön 19/10-1409:30 träningsmatch Huddinge - Flemingsberg Björkängshallen -
Lör 18/10-1418:40 Div 1 Järna - Flemingsberg Järna Ishall -
Ons 15/10-1418:30 Div 1 Flemingsberg - Nacka Visättra -
Sön 12/10-1410:00 Cup Huge Cup Gävle -
Lör 11/10-1414:00 träningsmatch Flemingsberg - Nyköping Visättra -
Sön 28/9-1417:00 träningsmatch Täby - Flemingsberg Tibble Ishall -
Sön 28/9-1415:00 träningsmatch Flemingsberg - Tyresö Hanviken Visättra -
Fre 19/9-1412:20 Cup DIF - elitcup Myren -
Ons 17/9-1420:00 träningsmatch Södertälje - Flemingsberg Scaniarinken -
Sön 14/9-1418:00 träningsmatch Haninge - Flemingsberg Torvalla -
Lör 13/9-1415:30 träningsmatch Flemingsberg - Värmdö Visättra -
Sön 7/9-1418:30 träningsmatch Haninge - Flemingsberg Torvalla ishall -
Tis 26/8-1418:50 träningsmatch Bålsta - Flemingsberg Bålsta Ishall -
Sön 24/8-1413:00 träningsmatch Flemingsberg - Tullinge Visättra -
Lör 23/8-1414:00 träningsmatch Flemingsberg - Huddinge* Visättra -
Ons 13/8-1414:00 Cup I Hagfors Hagfors -
Sön 10/8-1418:00 träningsmatch Flemingsberg . Haninge Visättra -
Lör 9/8-1413:30 träningsmatch Flemingsberg - Nacka Visättra -
Lör 24/5-1417:30 träningsmatch Arlanda - Flemingsberg Pinbackshallen -
Lör 26/4-1417:30 träningsmatch Wings - Flemingsberg Pinnbackhallen -
Mån 21/4-1415:00 träningsmatch AIK-Flemingsberg Ritorp -
Fre 18/4-1410:45 Cup Stockholm Hockey Cup Salems Ishall -
Sön 13/4-1411:00 träningsmatch AIK-Flemingsberg Ritorp -
Sön 30/3-1408:00 Cup MHL cup Västerås -
Lör 29/3-1409:45 Cup MHL Invite Cup Västerås -
Fre 7/3-14 Cup 2-stadscupen Vänersborg -
Tis 4/3-1419:00 Slutspel Järna - Flemingsberg Järna ishall -
Sön 23/2-1418:00 träningsmatch Flemingsberg - Huddinge* Visättra -
Sön 23/2-1416:30 träningsmatch Flemingsberg - Trångsund Visättra -
Ons 19/2-1419:30 Slutspel Flemingsberg - Skå Visättra 5-2
Ons 19/2-1418:00 Slutspel SDE - Flemingsberg Enebybergs Ishall 4-2
Lör 15/2-1418:00 Slutspel Flemingberg - Haninge 2 Visättra 6-4
Tors 13/2-1419:30 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Södertälje Visättra 2-0
Tors 13/2-1418:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Farsta Visättra 6-2
Sön 9/2-1414:30 Mitt I U13 Svår Trångsund - Flemingsberg Stortorpshallen -
Sön 9/2-1413:00 Mitt I U13 Medel Värmdö - Flemingsberg Ekhallen -
Lör 8/2-1415:15 Mitt I U13 Medel Tullinge-Flemingsberg Roplanhallen -
Fre 7/2-1419:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Nacka Visättra -
Tis 28/1-1418:30 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - TyresöHanviken Visättra -
Sön 26/1-1415:30 Mitt I U13 Medel Saltsjöbaden - Flemingsberg Saltsjöbadens ishall -
Sön 26/1-1409:00 Mitt I U13 Svår Järna - Flemingsberg Järna ishall -
Sön 19/1-1418:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Djurgården Visättra -
Lör 18/1-1411:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - MB Hockey Visättra -
Tors 16/1-1418:40 Mitt I U13 Medel Åker/Strängnäs - Flemingsberg Strängnäs ishall -
Tis 14/1-1419:30 Mitt I U13 Svår Huddinge - Flemingsberg Björkängshallen -
Sön 12/1-1418:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Södertälje Visättra -
Sön 12/1-1414:30 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Södertälje Visättra -
Fre 10/1-1419:00 Mitt I U13 Svår Tumba - Flemingsberg Ishuset -
Tors 9/1-1418:15 Mitt I U13 Medel Värmdö - Flemingsberg Ekhallen -
Lör 4/1-1408:45 Cup Nacka Trophy Nacka Ishall -
Tors 2/1-1410:00 Cup Nyårscupen Gränby Ishall Uppsala -
Tors 19/12-1318:30 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Haninge Visättra -
Mån 16/12-1318:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Tyresö Hanviken Visättra -
Sön 15/12-1314:30 Mitt I U13 Svår Nyköping - Flemingsberg Lilla Hallen -
Lör 14/12-1317:15 Mitt I U13 Medel Tullinge TP - Flemingsberg Roplanhallen -
Lör 14/12-1314:00 Mitt I U14 Haninge* - Flemingsberg Torvalla Ishall -
Ons 11/12-1319:30 Mitt I U13 Svår Farsta - Flemingsberg Farsta Ishall -
Mån 9/12-1318:00 träningsmatch Flemingsberg - Huddinge* Visättra 2-1
Sön 8/12-1315:30 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Trångsund Visättra 8-2
Lör 7/12-1316:15 Mitt I U13 Medel Saltsjöbaden - Flemingsberg Saltsjöbadens ishall 2-4
Lör 7/12-1313:30 Mitt I U14 Södertälje* - lemingsberg Axa Sport Center 6-1
Tors 5/12-1318:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - MB Hockey Visättra 2-5
Tis 3/12-1318:30 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Järna Visättra 5-0
Sön 1/12-1316:30 Mitt I U13 Svår Nacka - Flemingsberg Nacka ishall 4-4
Lör 30/11-1315:30 Mitt I U14 Flemingsberg - Trångsund* Visättra 1-5
Lör 30/11-1310:30 Mitt I U13 Medel Åker/Strängnäs - Flemingsberg Strängnäs Ishall 2-3
Sön 24/11-1315:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Åker/Strängnäs Visättra 4-0
Lör 23/11-1315:30 Mitt I U14 Flemingsberg - Huddinge* Visättra 1-7
Fre 22/11-1319:00 Mitt I U13 Medel MB Hockey - Flemingsberg LW Hallen 2-1
Ons 20/11-1320:15 Mitt I U14 Nacka* -. Flemingsberg Nacka Ishall 6-1
Ons 20/11-1318:10 Mitt I U13 Svår Djurgården - Flemingsberg Mälarhöjdens Ishall 0-1
Sön 17/11-1315:00 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Saltsjöbaden Visättra 4-4
Sön 17/11-1313:30 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Huddinge Visättra 4-2
Lör 16/11-1313:00 Mitt I U14 Flemingsberg - Boo* Visättra 7-3
Tis 12/11-1320:00 Mitt I U13 Svår SSK - Flemingsberg Telgerinken 3-7
Sön 10/11-1317:40 Mitt I U14 Nyköping* - Flemingsberg Stora Hallen 5-4
Sön 10/11-1315:00 Mitt I U13 Medel Tyresö Hanviken - Flemingsberg Fontanahallen 3-8
Fre 8/11-1318:30 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Tullinge Visättra 2-1
Tors 7/11-1318:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Tumba Visättra 8-1
Tis 5/11-1318:30 Mitt I U14 Flemingsberg - Tullinge* Visättra 1-4
Fre 1/11-1308:00 Cup Flemingsberg Svart - Nacka Visättra -
Tors 31/10-1319:00 Cup Flemingsberg GUL - Tullinge Visättra -
Sön 27/10-1315:30 träningsmatch Flemingsberg - Österåker Visättra -
Lör 26/10-1314:00 träningsmatch Huddinge* - Flemingsberg Björkängshallen 0-2
Tors 24/10-1318:30 Mitt I U13 Medel Flemingsberg - Värmdö Visättra 0-6
Ons 23/10-1318:00 Mitt I U14 TyresöHanviken* - Flemingsberg Tyresö Ishall 0-2
Tis 22/10-1319:00 Mitt I U13 Svår Haninge - Flemingsberg Torvalla 6-5
Sön 20/10-1315:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Nyköping Visättra 2-1
Sön 20/10-1311:00 Mitt I U13 Medel Södertälje-Flemingsberg Telgerinken 2-8
Lör 19/10-1315:30 Mitt I U14 Flemingsberg - Haninge* Visättra 2-8
Lör 12/10-1312:00 träningsmatch AIK - Flemingsberg Ritorp 2-9
Fre 11/10-1319:30 träningsmatch Järna - Fleimngsberg Gnesta ishall 4-1
Lör 5/10-1320:00 Cup Flemingsberg - Strömsbro* Gävle 3-2
Mån 30/9-1317:45 träningsmatch Flemingsberg - AIK Visättra 5-1
Fre 27/9-1316:30 Cup Länscupen Örebro 2-4
Lör 21/9-1314:00 träningsmatch Flemingsberg - Järna Visättra Sportcenter 1-3
Lör 21/9-1312:10 Cup Resport Åttondelsfinal Wings Kil 0-1
Sön 15/9-1315:00 träningsmatch Flemingsberg - Huddinge* Visättra 5-2
Sön 15/9-1307:00 Cup Stockmos Cup Ekerö 0-1
Lör 14/9-1314:00 träningsmatch Flemingsberg - SSK Visättra 5-2
Fre 6/9-1314:20 Cup Lasse Björns Cup Myren 1-5
Sön 1/9-1316:30 träningsmatch Flemingsberg - Brinken Visättra 4-3
Sön 1/9-1313:30 träningsmatch Flemingsberg - Segeltorp Visättra 8-2
Lör 31/8-1317:00 träningsmatch Flemingsberg - Linköping Visättra 12-3
Lör 31/8-1311:00 träningsmatch Flemingsberg - Wings Visättra 2-2
Sön 25/8-1309:30 träningsmatch AIK-Flemingsberg Ritorp 3-2
Lör 24/8-1314:00 träningsmatch Flemingsberg - Värmdö Visättra 4-7
Lör 24/8-1313:30 träningsmatch AIK-Flemingsberg Ritorp 3-8
Lör 17/8-1312:00 träningsmatch Trångsund* - Flemingsberg Stortorp ishall 1-2
Lör 17/8-1310:30 träningsmatch Trångsund - Flemingsberg Stortorp 2-7
Sön 11/8-1312:00 träningsmatch Flemingsberg - Deux-Rives Visättra 7-0
Lör 10/8-1312:00 träningsmatch Flemingsberg - Västerås Visättra 3-4
Lör 20/4-1308:30 Cup Wings Cup Pinbackshallen 3-1
Sön 14/4-1318:00 träningsmatch Brinken - Flemingsberg Östermalms IP 3-2
Sön 7/4-1312:00 träningsmatch Flemingsberg - Almtuna Visättra 8-2
Lör 6/4-1312:00 träningsmatch Flemingsberg - AIK Visättra 4-1
Mån 25/3-1318:00 träningsmatch Team USA - Flemingsberg Björkängshallen 2-3
Sön 24/3-1318:30 träningsmatch Linköping HC - Flemingsberg Cloetta Center 0-3
Lör 23/3-1307:00 Cup Påskcupen Katrineholm 8-1
Fre 22/3-1317:30 träningsmatch Flemingsberg - SSK Visättra 6-3
Lör 16/3-1311:30 Mitt I U12 Haninge - Flemingsberg Björkängshallen 3-2
Ons 13/3-1318:15 Mitt I U12 Wings-Flemingsberg Roplan ishall Tumba 1-3
Lör 9/3-1315:30 Mitt I U12 Vallentuna- Flemingsberg Husby Ishall 0-6
Tis 5/3-1319:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Nyköping Visättra 3-1
Tors 21/2-1319:00 Mitt I U12 Djurgården - Flemingsberg Myren 1-4
Lör 16/2-1311:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Tumba Visättra 6-0
Fre 15/2-1318:00 träningsmatch Flemingsberg - Trångsund Kärrtorps IP 3-0
Tors 14/2-1318:30 Mitt I U12 Flemingsberg - Trångsund Visättra 8-0
Ons 13/2-1318:15 Mitt I U12 Huddinge Röd - Flemingsberg Björkängshallen B 1-3
Tis 12/2-1319:00 Mitt I U13 Flemingsberg - Ekerö* Visättra 0-3
Tors 7/2-1319:00 Mitt I U13 Svår Flemingsberg - Nacka Visättra -
Ons 30/1-1319:30 Mitt I U13 Nyköping* - Flemingsberg Lilla Hallen Rosvalla 1-3
Tis 29/1-1319:00 Mitt I U13 Flemingsberg - TyreseöHanviken* Visättra 3-5
Tis 29/1-1318:00 Mitt I U12 Järna - Flemingsberg Järna Ishall 4-1
Sön 27/1-1311:45 Mitt I U13 Huddinge* - Flemingsberg Björkängshallen Bhall 10-2
Lör 26/1-1312:15 Mitt I U12 Nacka - Flemingsberg Nacka ishall 1-1
Lör 26/1-1311:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Djurgården Visättra 2-6
Tors 24/1-1318:00 Mitt I U13 Flemingsberg - Djurgården* Visättra 1-1
Ons 23/1-1319:00 Mitt I U12 Nyköping - Flemingsberg Lilla hallen Rosvalla 0-3
Tis 22/1-1319:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Värmdö Visättra 4-1
Sön 20/1-1313:30 Mitt I U13 SSK* - Flemingsberg Telgerinken 4-1
Tors 17/1-1318:30 Mitt I U12 Saltsjöbaden - Flemingsberg Visättra 3-6
Ons 16/1-1319:00 Mitt I U12 Haninge - Flemingsberg Torvalla ishall 7-1
Tis 15/1-1318:00 Mitt I U13 Flemingberg - Haninge* Visättra 3-7
Sön 13/1-1309:00 Mitt I U12 Farsta - Flemingsberg Farsta Ishall 3-5
Lör 12/1-1315:00 Mitt I U13 Farsta* - Flemingsberg Farsta Ishall 4-1
Lör 12/1-1311:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Nynäshamn Visättra 10-1
Lör 12/1-1310:20 Mitt I U12 Åker/Strängnäs - Flemingsberg Strängnäs ishall 2-3
Tors 10/1-1318:00 Mitt I U13 Flemingsberg - Boo* Visättra -
Tors 3/1-1319:00 Cup Resport Karlstad 1-2
Tors 27/12-1206:00 Cup Malmö Malmö -
Tis 18/12-1220:10 Mitt I U13 Segeltorp* - Flemingsberg Segeltorpshallen 6-5
Tis 18/12-1219:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Tullinge Visättra 6-1
Sön 16/12-1213:45 Mitt I U13 Nacka* - Flemingsberg Nacka ishall 5-0
Lör 15/12-1213:30 Mitt I U12 SSK - Flemingsberg Isbanan 1-4
Lör 15/12-1211:00 Mitt I U12 Flemingsberg - SSK Visättra 8-2
Tors 13/12-1219:00 Mitt I U13 Ekerö* - Flemingsberg Vikingahallen 7-3
Ons 12/12-1218:00 Mitt I U12 Trångsund - Flemingsberg Stortorpshallen 1-3
Tis 11/12-1219:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Huddinge Visättra 5-0
Fre 7/12-1219:15 Mitt I U12 Tumba - Flemingsberg Ishuset Tumba 2-5
Tors 6/12-1218:30 Mitt I U12 Flemingsberg - FOC Farsta Visättra 2-4
Sön 2/12-1215:30 Mitt I U13 Flemingsberg - Nyköping* Visättra 7-2
Lör 1/12-1211:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Järna Visättra 7-2
Fre 30/11-1218:30 Mitt I U13 Tyresö Hanviken* - Flemingsberg Tyresö Ishall 5-3
Ons 28/11-1218:00 Mitt I U12 Djurgården - Flemingsberg Mälarhöjdens ishall 1-7
Tis 27/11-1219:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Nacka Visättra 3-1
Sön 25/11-1213:30 Mitt I U13 Flemingsberg - Huddinge* Visättra 1-6
Sön 25/11-1213:00 Mitt I U12 Värmdö - Flemingsberg Ekhallen 4-3
Lör 24/11-1216:30 träningsmatch Västerås - Flemingsberg Västerås 1-6
Lör 24/11-1215:30 träningsmatch Flemingsberg - Boo ABB Nord arena 17-1
Lör 24/11-1212:30 Mitt I U12 Flemingsberg - Nyköping Visättra 3-3
Tis 20/11-1218:00 Mitt I U13 Djurgården* - Flemingsberg Mälarhöjdens ishall 3-2
Sön 18/11-1215:30 Mitt I U13 Flemingsberg - SSK* Visättra 1-7
Lör 17/11-1212:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Saltsjöbaden Visättra 3-3
Ons 14/11-1220:00 Mitt I U13 Haninge* - Flemingsberg Torvalla 9-2
Tis 13/11-1219:00 Mitt I U12 Flemingsberg - Haninge Visättra 0-0
Lör 10/11-1214:00 Mitt I U12 Nynäshamn - Flemingsberg Folkets Hall 2-1
Lör 10/11-1212:00 Mitt I U13 Flemingsberg - FOC Farsta* Visättra 0-0
Lör 10/11-1211:00 Mitt I U12 Flemingberg - Åker/Strängnäs Visättra 6-3
Tors 8/11-1219:00 Mitt I U13 Boo Hockey* - Flemingsberg Björknäs ishall 5-4
Fre 2/11-1207:30 Cup Ghost Cup Visättra och Salem 2-2
Lör 27/10-1208:00 Cup Best in West CUP Stora Mossen 2-4
Fre 26/10-1218:00 Mitt I U12 Tullinge TP - Flemingsberg Fastighetsbyråns ishall 2-8
Tors 25/10-1219:00 Mitt I U13 Flemingsberg - Segeltorp* Visättra 2-6
Mån 22/10-1219:30 Mitt I U12 Södertälje - Flemingsberg Telgerinken 1-7
Fre 19/10-1216:00 Cup Reebok cup Malung 6-0
Tis 16/10-1218:30 träningsmatch Flemingsberg - Nacka* Visättra 1-7
Sön 14/10-1213:30 träningsmatch Flemingsberg - SSK Visättra 6-3
Lör 6/10-1214:00 träningsmatch Flemingsberg - Västerås Visättra 13-1
Fre 5/10-1218:30 STL Flemingsberg - Värmdö Visättra 2-6
Tors 4/10-1218:00 STL Flemingsberg - Värmdö* Visättra 5-1
Lör 29/9-1209:00 Cup Stockmos Cup Skå Ekerö 1-2
Fre 28/9-1218:30 STL Flemingsberg - Almtuna Visättra 4-1
Ons 26/9-1219:10 STL Bålsta* - HC - Flemingsberg Bålsta 4-1
Sön 23/9-1211:30 STL Lidingö - Flemingsberg DBH Lidingö 3-5
Lör 22/9-1213:30 STL Nacka - Flemingsberg Nacka ishall 5-1
Lör 22/9-1213:30 STL Flemingsbergs - Wings Visättra 10-1
Fre 21/9-1218:30 STL Tyresö Hanviken* - Flemingsberg Fontanahallen 1-12
Fre 14/9-1206:00 Cup Helsinki Helsingfors -
Sön 9/9-1216:30 STL Österåker - Flemingsberg Österåker 1-10
Sön 9/9-1210:30 STL SSK* - Flemingsberg Södertälje 3-5
Sön 2/9-1208:30 STL Flemingsberg - Wings* Visättra 2-2
Lör 1/9-1212:30 träningsmatch Trångsund - Flemingsberg Stortorps ishall 2-8
Fre 31/8-1217:30 STL Flemingsberg - Tullinge* Visättra 4-7
Sön 12/8-1212:50 träningsmatch Västerås - Flemingsberg Västerås -
Lör 11/8-1211:30 träningsmatch Nacka - FIK 01 Nacka Ishall 2-4
Tis 15/5-1217:30 Cup Flemingsberg - Göta Traneberg Enebyberg 10-1
Tis 8/5-1217:30 Cup Flemingsberg - SDE Enebyberg 3-4
Lör 5/5-1218:00 Cup Flemingsberg - Djurgården Enebyberg 6-2
Sön 29/4-1215:30 Cup Flemingsberg - AIK Enebyberg 5-1
Lör 21/4-1219:30 Cup Flemingsberg - SDE Enebyberg 3-2
Lör 7/4-1210:00 Cup Flemingsberg - Kista Tyresö 16-0
Fre 6/4-1220:00 Cup Flemingsberg - Hunters (Finland) Tyresö 16-0
Fre 6/4-1217:00 Cup Haninge-Flemingsberg Tyresö Ishall 0-4
Tors 5/4-1218:30 Cup Flemingsberg - Lidingö Enebyberg 10-0
Lör 31/3-1217:00 träningsmatch Viggbyholm - Farsta Hägernäs -
Tors 29/3-1218:30 Cup Spring Cup Göta Traneberg - FIK Stocksund 0-9
Sön 18/3-1216:15 Jofa/CCM Tumba Järna - FIK Spel om 3:plats 3-5
Sön 18/3-1214:30 Jofa/CCM Tumba Sollentuna - FIK Semi 4-2
Sön 18/3-1212:00 Jofa/CCM Tumba FIK- Hässelby/Kälvesta Kvartsfinal 7-1
Lör 17/3-1215:15 Jofa/CCM Tumba Sollentuna - Flemingsberg Tumba 4-0
Lör 17/3-1211:00 Jofa/CCM Tumba Flemingsberg - Järna Tumba 5-2
Lör 17/3-1208:00 Jofa/CCM Tumba Flemingsberg - Trångsund Tumba 5-0
Sön 4/3-1218:00 Milko Trophy Flemingsberg - Färjestad Kil B-slutspel Final 4-3
Sön 4/3-1215:00 Milko Trophy IF Lejonet - Flemingsberg Kil B-slutspel semifinal 0-1
Sön 4/3-1211:00 Milko Trophy Flemingsberg - Herslev Danmark Kil B-slutspel kvartsfinal 6-0
Lör 3/3-1214:30 Milko Trophy Espoo - Flemingsberg Nor 3-1
Lör 3/3-1209:00 Milko Trophy Flemingsberg - Malmö Nor 2-1
Fre 2/3-1219:10 Milko Trophy Flemingsberg - Nässjö Vålberg 7-0
Fre 2/3-1214:30 Milko Trophy Flemingsberg - Nor Vålberg 5-0
Fre 2/3-1210:10 Milko Trophy Wings -Flemingsberg Vålberg 1-3
Fre 24/2-1218:30 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Saltsjöbadens visättra 8-2
Ons 22/2-1219:00 Mitt I U11 U11 Vendelsö IK - Flemingsbergs IK 1 Torvalla 1-9
Sön 19/2-1212:30 Mitt I U11 U11 Boo HC - Flemingsbergs IK 2 Björknäs hallen 1-5
Sön 19/2-1212:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Huddinge IK R Visättra 8-5
Ons 15/2-1218:30 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Huddinge IK Röd Visättra 2-5
Sön 12/2-1217:00 Mitt I U11 U11 Brinken IF 2 - Flemingsbergs IK 2 Danicahallen 0-8
Sön 12/2-1208:00 Millenium Cup Naerbo Farmers - Flemingsberg Stavanger 1-4
Lör 11/2-1218:00 Millenium Cup Flemingsberg -Siddis Jenter (damer) Stavanger 7-0
Lör 11/2-1216:00 Millenium Cup Flemingsberg -Siddis hockey Stavanger 4-0
Lör 11/2-1214:05 Millenium Cup Flemingsberg - Hasle/Lören Stavanger 17-0
Lör 11/2-1212:30 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Haninge HF Visättra 3-3
Lör 11/2-1208:55 Millenium Cup Viking hockey - Flemingsberg Stavanger 2-0
Fre 10/2-1221:00 Millenium Cup EVHS Jurmala - Flemingsberg Stavanger 1-1
Fre 10/2-1218:15 Millenium Cup Flemingsberg - Törnberg Vikings Stavanger 9-0
Sön 5/2-1213:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Nacka HK 2 Visättra 4-1
Sön 5/2-1212:00 träningsmatch SSK -01 - Flemingsberg Järna 2-6
Lör 4/2-1216:00 Mitt I U11 U11 Tyresö HK 2 - Flemingsbergs IK 1 Tyresö 0-11
Lör 4/2-1211:00 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Järna SK Visättra 4-2
Ons 1/2-1219:00 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Nyköpings HK Visättra 6-4
Sön 29/1-1213:20 Mitt I U11 U11 DIF 1 - Flemingsbergs IK 2 Myren 3-3
Sön 29/1-1212:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Segeltorps IF Visättra 1-2
Lör 28/1-1219:40 Mitt I U12 U12 Järna - Flemingsbergs IK Järna 1-8
Lör 28/1-1210:00 Mitt I U12 U12 Trångsund - Flemingsberg Stortorp 1-5
Lör 28/1-1209:00 Mitt I U11 U11 FIK - Tullinge visättra 5-1
Tors 26/1-1219:00 Mitt I U11 U11 Trångsunds 2 - Flemingsbergs IK 1 stortorp 1-9
Tors 26/1-1218:30 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Värmdö HC Blå Visättra 1-0
Ons 25/1-1219:00 Mitt I U11 U11 GötaTraneberg IK Blå - Flemingsber Stora Mossen -
Ons 25/1-1219:00 Mitt I U12 U12 SSK - Flemingsbergs IK Erik dahlbergsvägen 3-1
Lör 21/1-1216:00 Mitt I U11 U11 Bajen Fans IF - Flemingsbergs IK 2 Zinken 0-21
Lör 21/1-1214:30 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Tullinge TP Visättra 3-1
Sön 15/1-1212:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - MB Hockey Visättra 13-5
Sön 15/1-1210:00 Mitt I U11 U11 IFK Salem - Flemingsbergs IK 1 Salem 1-16
Lör 14/1-1213:00 Mitt I U12 U12 Huddinge IK Röd - Flemingsbergs IK björkängshallen 3-2
Sön 8/1-1212:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - IFK Tumba IK Visättra 1-3
Sön 8/1-1210:00 Lilla Resport Kvartsfinal C Flemingsberg-IFK Österåker Forshaga C-slutspel 4-7
Lör 7/1-1217:00 Lilla Resport Lörenskog-Flemingsberg Vålberg 1-2
Lör 7/1-1211:00 Lilla Resport Flemingsberg-Segeltorp Norvalla 4-7
Fre 6/1-1219:10 Lilla Resport Flemingsberg-Nyköping Vålberg 5-3
Fre 6/1-1214:30 Lilla Resport Flemingsberg-Nor IK Vålberg 12-1
Fre 6/1-1210:10 Lilla Resport Skärgården-Flemingsberg Vålberg 5-2
Sön 18/12-1114:40 Mitt I U12 U12 Nyköping - Flemingsbergs IK Stora Hallen 3-8
Sön 18/12-1112:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Vendelsö IK Visättra 3-1
Lör 17/12-1111:30 Mitt I U11 U11 Saltsjöbaden - Flemingsbergs IK 2 Saltsjöbadens Ishall 0-5
Tors 15/12-1118:30 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Boo HC Visättra 12-0
Ons 14/12-1118:00 Mitt I U12 U12 Flemingsberg - Trångsund Visättra 2-6
Mån 12/12-1118:30 Mitt I U11 U11 Huddinge Röd - Flemingsbergs IK 1 Björkängshallen 1-6
Sön 11/12-1113:00 Mitt I U11 U11 Haninge HF - Flemingsbergs IK 1 Torvalla 2-2
Lör 10/12-1114:30 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - SSK Visättra 2-4
Lör 10/12-1109:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Brinken IF 2 Visättra 9-0
Fre 9/12-1118:00 Mitt I U12 U12 Tullinge TP - Flemingsbergs IK Sabis hallen 6-3
Sön 4/12-1112:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Tyresö HK 2 Visättra 0-1
Lör 3/12-1113:00 Mitt I U11 U11 Nacka HK 2 - Flemingsbergs IK 2 Nacka Ishall 2-5
Lör 3/12-1111:00 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Huddinge IK Röd Visättra 2-7
Sön 27/11-1112:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Djurgårdens I Visättra 2-4
Lör 26/11-1114:30 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Järna Visättra 11-0
Lör 26/11-1113:00 Mitt I U11 U11 Segelt Sharks - Flemingsberg IK 1 Segeltorp 2-9
Fre 25/11-1118:30 Mitt I U11 U11 Värmdö Blå - Flemingsbergs IK 2 Ekhallen Värmdö 6-0
Tors 24/11-1118:30 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - Trångsunds IF Visättra 5-1
Sön 20/11-1112:40 träningsmatch Almtuna - Flemingsberg Råby IP Västerås 0-9
Sön 20/11-1112:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - Bajen Fans IF Visättra 13-1
Sön 20/11-1111:30 träningsmatch Västerås - Flemingsberg Råby IP Västerås 1-10
Lör 19/11-1111:00 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Nyköping Visättra 5-3
Lör 19/11-1110:00 Mitt I U11 U11 Tullinge TP HC - Flemingsbergs IK Sabis hallen 0-5
Fre 18/11-1118:30 Mitt I U12 Match inställd, träning istället Visättra -
Sön 13/11-1118:30 Cup Final Flemingsberg - Skå Bollnäs 10-0
Sön 13/11-1117:00 Mitt I U12 U12 Trångsund - FIK Stortorp 2-5
Sön 13/11-1116:30 Cup Mora/Orsa - FIK Bollnäs Ishall 1-4
Sön 13/11-1112:30 Cup Flemingsberg - VIK gul Bollnäs ishall 7-1
Sön 13/11-1112:00 Mitt I U11 U11 MB Hockey - Flemingsbergs IK 2 MB hallen 0-19
Sön 13/11-1109:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 1 - IFK Salem Visättra 26-0
Sön 13/11-1108:30 Cup Hudik HC - FIK Bollnäs Ishall 0-14
Lör 12/11-1118:15 Cup FIK - Bollnäs Bollnäs ishall 10-1
Lör 12/11-1113:55 Cup Vik svart - FIK Bollnäs ishall 0-6
Lör 12/11-1111:45 Cup Flemingsberg - Skå IK Bollnäs ishall 9-1
Tors 10/11-1119:00 Mitt I U11 U11 Tumba IK 1 - Flemingsbergs IK 1 Tumba ishuset 1-2
Tors 10/11-1118:00 Mitt I U11 U11 Flemingsbergs IK 2 - GötaTraneber Visättra 2-1
Tis 25/10-1118:30 Mitt I U12 U12 Södertälje SK 1 - Flemingsbergs IK Telgerinken i AXA hallen 0-1
Sön 23/10-1117:00 Cup Finalmatch Flemingsberg - Göta/Traneberg Torvalla 3-2
Sön 23/10-1113:00 Cup Flemingsberg - Haninge HC Torvalla ishall 5-1
Lör 22/10-1119:00 Cup SDE east - Flemingsberg Torvalla ishall 0-9
Lör 22/10-1114:00 Cup Tumba - Flemingsberg Torvalla ishall 0-9
Lör 22/10-1111:00 Mitt I U12 U12 Flemingsbergs IK - Tullinge TP HC Visättra 1-4
Lör 22/10-1110:00 Cup Flemingsberg - SSK Torvalla ishall 9-2
Sön 16/10-1116:00 Cup Finalmatch Flemingsberg - AIK Enebyberg 6-2
Sön 16/10-1111:30 Cup Flemingsberg - SDE east Enebyberg 1-0
Sön 16/10-1108:00 Cup Flemingsberg - SDE west Stockhagen 15-0
Lör 15/10-1117:00 Cup Nacka HC - Flemingsberg Stockhagen 2-6
Lör 15/10-1115:00 Cup Järna - Flemingsberg Stockhagen 1-12
Lör 15/10-1112:00 Cup DIF - Flemingsberg Stockhagen 2-4
Lör 15/10-1110:00 Cup Flemingsberg - SDE east Stockhagen 2-1
Lör 8/10-1117:00 träningsmatch Järna - Flemingsberg Järna 3-5
Sön 2/10-1111:30 STL STL U12 Nacka hockey-Flemingsberg Nacka ishall 4-1
Lör 1/10-1118:45 Cup Finalmatch Flemingsberg-Dif Allhallen 5-3
Lör 1/10-1115:00 Cup Skå-Flemingsberg Allhallen 1-12
Lör 1/10-1113:00 Cup Flemingsberg - DIF Allhallen 2-4
Lör 1/10-1111:00 Cup Ekerö IK - Flemingsberg Allhallen Skå 4-15
Sön 25/9-1117:00 STL STL U12 Solna Hockey-Flemingsberg Ritorp 5-5
Sön 25/9-1115:30 träningsmatch Tullinge 01 visättrasportcenter 3-8
Fre 23/9-1119:30 STL STL U12 Flemingsberg - Täby Visättra 3-8
Sön 18/9-1114:00 träningsmatch Flemingsberg - Vallentuna Visättra 10-2
Lör 17/9-1112:00 STL STL U12 Tullinge-Flemingsberg Brantbrink 4-5
Tis 6/9-1117:30 STL STL U12 Flemingsberg - Hanviken Björkängshallen B 4-4
Sön 4/9-1116:30 träningsmatch Flemingsberg-Nynäshamn Björkängshallen B 14-0
Sön 4/9-1115:00 STL STL U12 Flemingsberg-Arlanda Wings Björkängshallen B 1-4
Lör 3/9-1120:35 Cup Flemingsberg - Göta Traneberg Dif höstcup FInal 3-1
Lör 3/9-1117:20 Cup Flemingsberg - Trångsund Dif höstcup seminfinal 7-1
Lör 3/9-1113:00 Cup Segeltorp - Flemingsberg Myren 0-6
Lör 3/9-1109:00 Cup Flemingsberg - SDE east Myren 5-0
Fre 2/9-1118:00 Cup Flemingsberg - Göta Traneberg Myren 3-0
Lör 27/8-1113:30 träningsmatch Tyresö hockey Björkängshallen B 12-1
Lör 27/8-1112:00 träningsmatch GT team 00 Björkängshallen B 14-2
Sön 21/8-1112:00 träningsmatch Sollentuna Björkängshallen B 6-3
Sön 21/8-1111:00 träningsmatch AIK Björkängshallen B 9-1
Lör 20/8-1112:00 träningsmatch Nacka Björkängshallen B 9-0
Lör 20/8-1111:00 träningsmatch Nacka Björkängshallen B 9-2
Lör 13/8-1110:00 träningsmatch Järna Björkängshallen B-hallen 8-2
Tors 11/8-1100:00 Cup Bauer Stortorp 22-15
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer

TEAM SPORTIA






E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2017-05-08
Besökare
196752
Genereringstid
0,9219 sekunder