Matcher

Visa: | Matcharkiv

Kommande Typ Match Plats
Lör 2/3-19 : Träningsmatch A IFK Tuna A - DSK A Skobes Arena Vimmerby
Lör 9/3-19 : Hyundai Cup DSK A - ? Skobes Arena Vimmerby
Sön 10/3-19 : Träningsmatch A Vimmerby Akademi A - DSK A Skobes Arena Vimmerby
Lör 16/3-19 : Hyundai Cup DSK A - ? Skobes Arena Vimmerby
Lör 23/3-19 : Hyundai Cup DSK A - ? Skobes Arena Vimmerby
Lör 30/3-19 : Träningsmatch A Edsbruk IF A - DSK A Bökensved Västervik
Lör 13/4-19 : Seriematch A DSK A - ? Skobes Arena Vimmerby/Dalavallen Djursdala
Avgjorda Typ Match Plats Resultat
Sön 7/10-1815:00 Seriematch A Storebro IF A - DSK A Bruksvallen Storebro 0-1
Sön 7/10-1811:00 Seriematcher U IFK Tuna U - DSK/HHIF U 9-m w.o Tunhamra Tuna 3-0
Ons 3/10-18 Seriematcher U BB 2001 U 9-m - DSK/HHIF U 9-m Arena Oskarshamn 7-1
Sön 30/9-1812:00 Seriematch A DSK A - Horn/Hycklinge IF A Dalavallen Djursdala 1-1
Sön 23/9-1812:00 Seriematch A Bäckseda IF A - DSK A Paradisvallen Bäckseda 8-0
Lör 22/9-1812:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - Södra Vi IF U 9-m Dalavallen Djursdala 2-4
Sön 16/9-1812:00 Seriematch A DSK A - Höreda GOIF A Dalavallen Djursdala 0-3
Ons 12/9-1819:30 Seriematcher U Storebro IF U 9-m - DSK/HHIF U 9-m Skobes Arena V-by 1-7
Sön 9/9-1812:00 Seriematch A Bodafors SK A - DSK A Emåvallen Bodafors 1-3
Ons 5/9-1818:15 Seriematcher U IF Ariel U 9-m - DSK/HHIF U 9-m Ekskogsvallen Kristdala 3-4
Sön 2/9-1817:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - Fågelfors IF U Stångåvallen Horn 4-4
Tors 30/8-1818:00 Seriematch A DSK A - SK Lojal A Dalavallen Djursdala 3-1
Fre 24/8-1818:30 Seriematch A Sävsjö FF A - DSK A Hofgårdsvallen Sävsjö 1-1
Lör 18/8-1812:00 Seriematch A Näshult IF A - DSK A Näshult IP Näshult 5-2
Sön 12/8-1813:00 Seriematcher U FBSK U 9-m - DSK/HHIF U 9-m Lundavallen Frödinge 0-5
Lör 11/8-1812:00 Seriematch A DSK A - IF Eksjö Fotboll A Dalavallen Djursdala 1-3
Ons 8/8-1819:00 Seriematch A IFK S/RIF A - DSK A Enevi Rörvik 7-0
Fre 3/8-1819:00 Träningsmatch A HM IS A - DSK A Slättvallen Mariannelund 3-2
Lör 7/7-1810:30 Horn-Pokalen Horn/H IF A - DSK A Semifinal Stångåvallen Horn 5-1
Tors 5/7-1819:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - Målilla GOIF U Stångåvallen Horn 8-1
Sön 1/7-1812:00 Seriematch A DSK A - IF Hebe A Dalavallen Djursdala 1-1
Tors 28/6-1819:00 Seriematch A DSK A - Storebro IF A Dalavallen Djursdala 0-1
Sön 17/6-1817:00 Seriematcher U Södra Vi IF U 9-m - DSK/HHIF U 9-m Ulfveskog Södra Vi 0-7
Tors 14/6-1819:00 Seriematch A Horn/Hycklinge IF A - DSK A Stångåvallen Horn 1-3
Sön 10/6-1817:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - IFK Tuna U Stångåvallen Horn 4-4
Fre 8/6-1819:00 Seriematch A DSK A - Bäckseda IF A Dalavallen Djursdala 1-1
Sön 3/6-1817:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - Storebro IF U 9-m Stångåvallen Horn 4-1
Tors 31/5-1819:00 Seriematch A Höreda GOIF A - DSK A Höredavallen Höreda 5-0
Sön 27/5-1815:00 Seriematcher U Fågelfors IF U - DSK/HHIF U 9-m Hyltamalm Fågelfors 4-2
Fre 25/5-1819:00 Seriematch A DSK A - Bodafors SK A Dalavallen Djursdala 3-2
Sön 20/5-1815:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - BB 2001 U 9-m Dalavallen Djursdala 5-0
Fre 18/5-1819:00 Seriematch A SK Lojal A - DSK A Ekensved Vena 2-3
Sön 13/5-1817:00 Seriematcher U Rumskull GOIF A 9-m - DSK/HHIF U 9-m Ören R-kulla 3-12
Ons 9/5-1819:15 Seriematch A DSK A - Sävsjö FF A Dalavallen Djursdala 1-1
Sön 6/5-1817:00 Seriematcher U DSK A/HHIF U 9-m - FBSK U 9-m Stångåvallen Horn 5-0
Lör 5/5-1812:00 Seriematch A DSK A - Näshult IF A Dalavallen Djursdala 3-1
Sön 29/4-1817:00 Seriematcher U Målilla GOIF U - DSK/HHIF U 9-m Idrottsplatsen Målilla 4-1
Lör 28/4-1812:00 Seriematch A IF Eksjö Fotboll A - DSK A Ränneborg Eksjö 4-2
Ons 25/4-1818:45 Hyundai Cup DSK A - Högsby IK A Dalavallen Djursdala 1-5
Sön 22/4-1811:00 Seriematcher U DSK/HHIF U 9-m - IF Ariel 9-m Skobes Arena Vimmerby 8-1
Lör 21/4-1816:00 Seriematch A DSK A - IFK S/RIF A Skobes Arena Vimmerby 1-4
Fre 13/4-1819:00 Seriematch A IF Hebe A - DSK A Skobes Arena Vimmerby 2-3
Sön 8/4-1814:00 Träningsmatch U Frödinge Br. SK U - DSK/HHIF U Skobes Arena 5-0
Lör 7/4-1810:00 Träningsmatch A DSK A - VSGF/JAIK A Skobes Arena 2-1
Lör 24/3-1810:00 Hyundai Cup DSK A - Frödinge Br. SK A Skobes Arena 7-1
Lör 17/3-1810:00 Hyundai Cup DSK A - Södra Vi IF A Skobes Arena 4-0
Lör 10/3-1810:00 Hyundai Cup IF Hebe A - DSK A Skobes Arena 2-2
Tors 8/3-1819:30 Träningsmatch A DSK A - Vimmerby Akademi A Skobes Arena 1-3
Lör 27/1-1820:30 Håkan Sandbergs Minnescup Boxholm IF A - DSK A Wahlbeckshallen Linköping 4-0
Lör 27/1-1818:30 Håkan Sandbergs Minnescup DSK A - Hägerstad IF A Wahlbeckshallen Linköping 2-1
Lör 27/1-1816:00 Håkan Sandbergs Minnescup Mjölby AI A - DSK A Wahlbeckshallen Linköping 9-0
Tors 25/1-1819:30 Träningsmatch A DSK A - Södra Vi IF A Skobes Arena Vimmerby 5-11
Lör 6/1-1812:30 Sparbanken Cup = KM Frödinge Br. SK A - DSK A Idrottshallen Vimmerby 0-1
Lör 6/1-1811:25 Sparbanken Cup = KM DSK A - Vimmerby A Idrottshallen Vimmerby 0-2
Lör 6/1-1809:35 Sparbanken Cup = KM Gullringen GOIF A - DSK A Idrottshallen Vimmerby 0-1
Lör 6/1-1808:30 Sparbanken Cup = KM DSK A - Rumskulla GOIF A Idrottshallen Vimmerby 3-0
Lör 16/12-1711:00 Träningsmatch Inomhus DSK A - Södra Vi IF A Idrottshallen Södra Vi 4-8
Tjäna pengar-katalogen

E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2018-11-12
Besökare
234582
Genereringstid
0,2188 sekunder