Vi kan ju....
Inlagd: 24 november 2007
Vi kan ju om vi vill. Tycker vi faller ett stort steg framåt idag, trots förlust i 1:a matchen mot Fist of Fury med 11-5.
2:a matchen mot Six Sticks vinner vi med 9-6. Den matchen dominerade vi i princip hela tiden med undantag för några minuter i 2:a perioden, då dom kom ikapp och förbi med 1 mål. Vi spelar riktigt bra stundtals och i sista perioden spelar vi ut dom helt. Riktigt skönt med en vinst! Vi kan ju om vi vill!! Nu är det endast 1 omgång kvar och allt kan hända. 3 st före har 9 pinnar och 4:an ligger på 10 pinnar så allt kan hända. Vi har allt i egna händer med 8 poäng, tycker jag. 2 vinster, så skulle jag säga att vi säkrat kontraktet. Det är väl dags att ta full pott nu, och i sista omgången skulle sitta fint.
Efter sista omgången så ska vi alla till Ballbreaker och köra en 3 kamp och efter det äta Julbord!!! Mer info kommer ang tider.
// Stefan
Tillbaka