Lotter

Inlagd: 10 februari 2012, kl 13:49

Abonnemangslotten är ett lotteri där du prenumenerar på en eller flera lotter genom autogiro.

Så här funkar lotteriet

Abonnemangslotten är ett lotteri där du prenumenerar på en eller flera lotter
genom autogiro. Ett enkelt sätt för dig att stödja din förening och kanske blir det du som tar hem storvinsten.

• En lott kostar 75 kr/månad.
• Vi presenterar vinnarna varje månad på Abonnemangslotten.se
• Vinsterna består av en pengavinst samt flera presentkort från lokala företag.
• Vinstsumman bestäms av hur många lotter som sålts vid dragningstillfället.
• Den sista betalningsdagen varje månad dras det 75 kr/ beställd lott från ditt konto.
• Du säger upp din lott lika enkelt som när du beställde. Gå in under fliken kontakta oss på abonnemangslottten.se för att ladda ner uppsägningsformulär.


Info för Mariestad Bois

3 lotter ska alla ungdomar sälja in, blanketterna lämnas in till lotteriansvarige i sitt lag senast 16 Mars. Första vinnarna presenteras 13 April. För de föräldrar som har mer än ett barn i förening gäller 2 lotter på andra barnet. All vinst som lotten generar går till ungdomsverksamheten. Om man vill sälja mera lotter och gynna ungdomsverksamheten så är det lätt att ladda ner blanketter på abonnemangslotten.se.

Det finns inga krav på hur länge man måste vara med i lotteriet, uppsägning av lotten måste göras skriftligen. Blankett för detta finns under kontakta oss på abonnemangslotten.se

För mer info besök www.abonnemangslotten.se





Tillbaka


Foosball   |  Biljardbord   |  Biljard   |  Bordtennisbord

Skapad av Lagsidan.se   |   Lägg till Favoriter   |   Gör till Startsida   |   Atom & RSS
Tjäna pengar-katalogen
Sponsorer


E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet

Information
Senast uppdaterad
2012-05-23
Besökare
174847
Genereringstid
0,5780 sekunder