Burseryds IF Fotbollsskola  

Poolspel 2010

Poolspel 2010 pojkar 02

Tid 2 x 12min 3 matcher per lag

Domarpunkter

Avspark, viktigt att info. att man står utanför cirkeln

Inkast, viktigt med ordentliga inkast (visa vid fel)

Målvaktens boll, målvakten kastar eller sparkar ut bollen

Hörnspark, läggs ca 5m in från hörnflaggan

Vid överläge med 3 mål får en spelare komma in i laget som ligger under

Vid överläge med 5 mål får en spelare komma in i laget som ligger under

Innan match, high five på led……..

Efter match tackar vi motståndaren samt high five på led……..

Speldatum Arrangör Match start

30:e maj GIS/AIF 12:00 Obs tiden

13:e juni Sgoif/? 10:00

22:e augusti BIF/? 10:00 (vi kommer behöva föräldrar hjälp)

5:e september HSSK/? 10:00

Hestra SSK Fredrik Nilsen nilsen.stralin@telia.com

070/6430246 0370/335799

Smålandsstena Goif Peter Wallentin peter.wallentin@bjs.se

070/2366252 0371/30615

Burseryds IF Bo Anders Gull boagul@edu.gislaved.se

070/6850722 0371/50722

Gislaveds IS Peter Edvinsson peter.edvinsson72@gmail.com

0371/81214 0371/91092

Anderstorps IF Freddie Damgaard freddie@hugma.se

0371/15625

SBK Hans Samuelsson hans.samuelsson@mbox304.swipnet.se

070-4158123

Bredaryd Thomas Olsson thomas.olsson@rudhall.se

0370/85131

Gnosjö Fingal Karlsson fingalk@telia.com

0370-25736 arb



Tjäna pengar-katalogen

E-postlista


Meddela mig vid...
Gästboksinlägg
Utskick
Nyhet
Resultat

Information
Senast uppdaterad
2010-12-12
Besökare
33753
Genereringstid
0,0469 sekunder